Kai kurie išmanieji telefonai dabar palaiko belaidį įkrovimą. Bet ar apskritai prasminga pirkti tokį įkroviklį?
Belaidis įkrovimas: visa tiesa apie naudingumą
Belaidis įkrovimas veikia dėl indukcijos principo. Šioje technologijoje elektromagnetiniai laukai naudojami energijai perkelti iš įkroviklio į išmanųjį telefoną. Kad būtų palaikomas belaidis įkrovimas, įrenginys turi būti suderinamas su Qi technologija.
Tačiau problema ta, kad galingas belaidis įkrovimas gali pakenkti jūsų išmaniojo telefono baterijai, jei jis veiks be apribojimų. Pavyzdžiui, jei norite įkrauti „iPhone 12“, iš firminio 5 W maitinimo bloko įkrausite jį per 3 valandas, o iš 20 W „MagSafe“ belaidžio įkroviklio – 2 valandas 45 minutes.
Belaidžiame įkrovime naudojamų technologijų pavojus yra tas, kad šildymui išeikvojama daug energijos. O išmaniuosius telefonus įkrauti ir naudoti galima tik esant temperatūrai nuo +10 iki +35 laipsnių Celsijaus. Priešingu atveju baterija greitai susidėvės.
Belaidžių įkroviklių gamintojai bando kovoti su perkaitimo problema. Daugelis tai daro pasirinkdami optimalią įkrovimo galią. Bet, pavyzdžiui, „Xiaomi“ tam panaudojo keturis įrankius: baterijų atskyrimą, keletą ritinių įkroviklyje, aktyvią aušinimo sistemą, termo plėvelę ir radiatorius.
Kad nepažeistumėte išmaniojo telefono akumuliatoriaus, turite tinkamai naudoti belaidį įkrovimą. Norėdami tai padaryti, būtina stebėti temperatūrą įkrovimo metu ir prieš jungiantis prie įkrovimo (negalite įkrauti per karšto ar per šalto telefono) ir naudoti aukštos kokybės įrenginius.