Ar žaidimai naudingi lavinant kūrybiškumą ir intelektą?


Kompiuteriniai žaidimai

Ilgą laiką kompiuteriniai žaidimai buvo siejami su neigiamais mitais ir vaizduojami kaip blogis, skatinantis smurtą, agresiją ir atskirtį nuo visuomenės. Tačiau moksliniai tyrimai šių mitų nepatvirtina, o atvirkščiai – rodo daug teigiamų kompiuterinių žaidimų aspektų. Išsiaiškinkime, kuo naudingi žaidimai žmogaus vystymuisi.

Kuo naudingi žaidimai?

Žaidimai, kurie leidžia žaidėjams patiems kurti savo pasaulius ir personažus, gali padėti ugdyti kūrybiškumą. Tokie žaidimai kaip “The Sims” ir “SimCity” reikalauja, kad žaidėjai pasitelktų savo vaizduotę ir kūrybiškumą, kad sukurtų unikalias istorijas. Tai gali padėti ugdyti gebėjimą sujungti įvairias idėjas ir elementus į vieną visumą, o tai savo ruožtu gali būti naudinga realiame gyvenime.

Dėlionės, pavyzdžiui, “Tetris” arba “Portal”, lavina kritinį mąstymą ir gebėjimą analizuoti sudėtingas situacijas. Beje, tai taip pat yra puikus įgūdis kasdieniame gyvenime. Be to, daugelis žaidimų suteikia galimybę piešti, kurti muziką ar rašyti tekstus, o tai neabejotinai praturtina kūrybiškumą.

Galiausiai žaidimai gali būti naudingi socialinei integracijai. Jie gali padėti žmonėms rasti bendrų interesų, užmegzti naujus ryšius ir net dalyvauti labdaros renginiuose ir kituose socialiniuose projektuose.

Taip pat svarbu suprasti, kad žaidimai neturėtų pakeisti kitų mokymosi ir tobulėjimo būdų, pavyzdžiui, knygų skaitymo, naujų kalbų mokymosi, sporto ir pan.

Verta pažymėti, kad ne visi žaidimai naudingi kūrybiškumui ir intelektui ugdyti. Kai kurie iš jų gali būti tik laikina atsipalaidavimo veikla, nereikalaujanti iš žaidėjo jokių gebėjimų ar įgūdžių. Tačiau ir tame nėra nieko blogo.

Dar vienas mitas apie kompiuterinius žaidimus yra tas, kad jie neva sukelia žaidėjų smurtą ir agresiją. Tačiau daugelis šioje srityje atliktų tyrimų tiesioginio ryšio tarp žaidimų ir smurto nenustatė. Be to, kai kurie tyrimai rodo, kad žaidimai gali padėti sumažinti žmonių agresiją.

Taigi žaidimai gali būti naudingi kūrybiškumui ir intelektui ugdyti, tačiau tai priklauso nuo konkretaus žaidimo ir jo naudojimo būdo. Norėdami gauti kuo daugiau naudos iš žaidimų, žmonės turėtų rinktis tokius žaidimus, kuriuose reikia panaudoti įvairius gebėjimus ir įgūdžius.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos