Ar žinojote, kodėl 20-ies litrų metaliniame kanistre yra padarytos trys rankenos?

Metalinis 20 litrų bakas

Kartais banalūs dalykai gali nustebinti. Pavyzdžiui, metalinis degalų bakas arba kanistras, 20 litrų talpos. Jis buvo sukurtas prieš 90 metų. Ir be jokių dizaino pakeitimų jis naudojamas ir šiandien. Kas pirmą kartą pamato tokį kanistrą, užduoda klausimą: kodėl jo viršuje yra būtent trys rankenos? – Išsiaiškinkime.

Metaliniame kanistre trys rankenos: o kam?

Originalus tokio kanistro dizainas buvo sukurtas Vokietijoje praėjusio amžiaus 30-aisiais metais. Pirmojo pasaulinio karo metais naudoti kuro kanistrai nebetiko šiuolaikiniam mechanizuotam „motoriniam karui“. Jie buvo gaminami labai sudėtingai (reikėjo atlikti daug technologinių operacijų), taip pat tai nebuvo praktiška sandėliavimui. Tada vokiečių inžinierius Vinzenzas Grünfogelis rimtai atsižvelgė į konstrukcijos praktiškumą ir sukūrė „Wehrmachtskanister“ kanistrą vokiečių kariuomenei. Idėja pasirodė tokia sėkminga, kad ją nukopijavo visos Antrajame pasauliniame kare dalyvavusios šalys, o tokie ar panašūs kanistrai naudojami ir šiandien.

Kuo ypatingas buvo Wehrmachtskanister 20 litrų kanistro dizainas?

Viskas buvo daroma dėl kanistrų perkėlimo patogumo. Degalinėse ir stovėjimo aikštelėse jie buvo naudojami masiškai, kareiviai juos kilnodavo rankomis. Būdavo labai patogu pernešti ne vieną kanistrą vienu metu. Padidėjo darbo efektyvumas. O pildami kurą iš kanistro buvo laikoma už vidurinės rankenos.

Dar trys rankenos sudaro plokščią platformą, o sandėliavimo metu kanistrus galima sukrauti vieną ant kito. Be to ant tokio kanistro galima atsisėsti. Praėjo daug metų, o paprastos, bet genialios vokiečių inžinieriaus Grünfogelio idėjos įvairiose šalyse vis dar naudojamos.

Exit mobile version