Atsikratyti diskomforto vasarą: kokius drabužius dėvėti, kad taip smarkiai neprakaituotumėte


Prakaitavimas yra natūrali žmogaus kūno reakcija. Tačiau kai kuriems žmonėms jis gali būti labai nemalonus. Ir mes žinome, ką dėl to daryti. Jei esate iš tų žmonių, kurie daug prakaituoja, svarbu pasirinkti tinkamus drabužius. Tai padės sumažinti drėgmės praradimą ir išlaikyti padorią išvaizdą.

Rinkitės orui pralaidžius audinius

Tai puikus pasirinkimas daug prakaituojantiems vyrams. Jie leidžia orui cirkuliuoti ir sugeria prakaitą, todėl visą dieną išliksite vėsūs ir sausi. Turėtumėte rinktis drabužius iš medvilnės, lino ir šilko.

Venkite šiurkščių audinių

Grubūs audiniai, tokie kaip akrilas, vilna ar sintetika, gali sulaikyti šilumą ir priversti jus labiau prakaituoti. Jei esate linkę gausiai prakaituoti, geriausia vengti šių audinių. Jie gali sukelti diskomfortą, o tai nesibaigs gerai. Rinkitės lengvesnius, vėsesnius drabužius, kurie leistų jaustis patogiai ir laisvai judėti.

Naudokite šviesias spalvas

Šviesios spalvos atspindi šviesą ir šilumą, o tamsios ją sugeria. Tai auksinė taisyklė, jei norite išvengti pernelyg didelio prakaitavimo. Tačiau jei ieškote būdų, kaip išlikti vėsūs ir patogūs visą dieną, geriau rinktis tokių atspalvių drabužius, kaip balta, smėlio ar šviesiai mėlyna.

Rūbai su kuriais neprakaituosite

 

Dėvėkite laisvai krentančius drabužius

Prigludę gali sulaikyti šilumą ir prakaitą, todėl prakaituosite dar labiau. Vietoj to geriau rinktis laisvus, patogius drabužius, kurie leidžia orui cirkuliuoti ir neleidžia prakaitui kauptis.

Dėvėkite marškinėlius trumpomis rankovėmis

Marškinėliai trumpomis rankovėmis yra puikus pasirinkimas daug prakaituojantiems vyrams. Mat jie leidžia orui cirkuliuoti aplink rankas ir pažastis, t. y. tose vietose, kur prakaitas paprastai susikaupia. Be to, jei vilkėsite marškinėlius trumpomis rankovėmis vietoj marškinėlių ilgomis rankovėmis, mažiau tikėtina, kad per daug prakaituosite.

Dėvėkite specialius drabužius

Specializuoti drabužiai, skirti tam tikroms fizinės veiklos rūšims, yra specialiai sukurti taip, kad oda galėtų prakaituoti, ir gali būti puikus pasirinkimas vyrams, kenčiantiems nuo gausaus prakaitavimo. Šie drabužiai pagaminti iš audinių, kurie kvėpuoja ir nuvalo prakaitą, todėl visą dieną išliksite vėsūs ir sausi. Be to, kai kurie prekių ženklai siūlo techninius drabužius su antimikrobinėmis savybėmis, kurios gali padėti išvengti nemalonaus prakaito sukeliamo kvapo.

Dėvėkite drabužių sluoksnius

Jei žinote, kad būsite aplinkoje, kurioje keičiasi temperatūra, geriau rinktis sluoksniuotus drabužius. Taip galėsite pritaikyti drabužius prie temperatūros pokyčių ir išvengti per didelio prakaitavimo.

 

Svarbu nepamiršti, kad jei daug prakaituojate, nesijaudinkite. Keletas drabužių pasirinkimo pakeitimų ir keletas sveikų įpročių padės jums išlikti vėsiems ir patogiems. Pernelyg didelį prakaitavimą galima gydyti, todėl taip pat galite kreiptis į specialistą, kad šis patartų, ką daryti.

Atminkite, kad prakaitavimas yra natūralus reiškinys, kurio neturėtumėte gėdytis. Svarbiausia jaustis patogiai ir pasitikėti savimi, o tinkami drabužiai gali padėti tai pasiekti.

Išeiti iš AMP versijos