Atsiskaitymas išmaniuoju telefonu naudojant NFC pasikeis visiems laikams


NFC telefonuose

NFC yra populiari bekontakčio duomenų perdavimo technologija, kurią palaiko beveik visi išmanieji telefonai. Tačiau šiuolaikiniai NFC moduliai turi nemažai trūkumų: jie veikia tik nedideliu atstumu. Bet, atrodo, kad tai netrukus pasikeis.

Šiuo metu NFC veikia iki 5 mm atstumu. Dėl šios priežasties, kad informacija būtų perduota ir mokėjimas įvyktų, išmanųjį telefoną ar laikrodį reikia priglausti prie terminalo. Kartais dėl to kyla nepatogumų, pavyzdžiui, kartais mokėjimas nepraeina pro storą korpusą – reikia “nusitaikyti” į terminalą.

Ateityje technologijos autoriai planuoja padidinti NFC atstumą nuo 5 mm iki 3 cm (6 kartus). Tai pagreitins ir supaprastins bekontakčių mokėjimų veikimą. Nebereikės fiziškai liesti terminalo ar ieškoti antenos, slenkant išmaniuoju telefonu virš mokėjimo įrenginio. Vartotojui tereikės išsitraukti telefoną iš kišenės ir palaikyti jį šalia kasos aparato, ir mokėjimas bus atliktas.

Šis sprendimas turi trūkumų. Pavyzdžiui, sukčiai galės nuotoliniu būdu nurašyti pinigus viešose vietose. Galbūt kūrėjai kaip nors tuo pasirūpins. NFC forumas pažymi, kad atnaujinimas padidins belaidžio įkrovimo per NFC galią nuo 1 W iki 3 W (tai naudinga mažai energijos naudojantiems priedams).

Kad NFC taptų geresnis ir galingesnis, reikia modifikuoti prietaisų aparatinę įrangą. Šiuo metu inžinieriai kuria naują modulio versiją. Tikimasi, kad išmaniuosiuose telefonuose ji pasirodys per artimiausius 2-5 metus.

Išeiti iš AMP versijos