Būsimas „Windows 11“ atnaujinimas padės vartotojams atsisakyti slaptažodžių


“Microsoft” paskelbė, kad kitas operacinės sistemos “” funkcijų atnaujinimas bus rugsėjo 26 d. Jame yra daug naujovių, viena iš jų – “Passkeys” palaikymas, kuris leis nebenaudoti įprastų slaptažodžių, pakeičiant juos biometriniais duomenimis, gautais iš naudotojo kompiuterio ar išmaniojo telefono.

Palaikydami “Passkeys”, naudotojai galės autorizuotis interneto svetainėse naudodami ne simbolinį slaptažodį, o piršto atspaudą, veido nuskaitymą arba įrenginio PIN kodą. Naujovė leis naudotojams kurti, tvarkyti ir saugoti “Passkeys” raktus ir naudoti juos autentifikavimui suderinamuose ištekliuose.

Windows 11 passkeys

Šios funkcijos bandymai pagal “Windows Insider” peržiūros programą prasidėjo šių metų birželį, o viešai prieinama ji taps po kelių dienų.

“Pastaruosius kelerius metus buvome įsipareigoję bendradarbiauti su savo pramonės partneriais ir FIDO aljansu, kad pereitume prie ateities be slaptažodžių. Passkeys – tai skirtingų platformų ir ekosistemų prieigos prie svetainių ir taikomųjų programų ateitis”, – teigiama kūrėjų tinklaraščio pranešime.

Kaip “Passkeys” naudojimo pavyzdžius kūrėjai nurodo “GitHub” ir “Docusign”, nes raktai gali būti naudojami tik svetainėse, programose ir paslaugose, kurios palaiko “WebAuth” autentifikavimo mechanizmą.

Išeiti iš AMP versijos