Buvę “Google Nest” inžinieriai pristatė naujovišką robotą dulkių siurblį “Matic“, kuris žada sukelti revoliuciją valymo pramonėje. “Matic” taiko unikalų požiūrį į navigaciją – vietoj tradicinių jutiklių, paprastai naudojamų kituose robotuose dulkių siurbliuose, jis naudoja penkias kameras.
Ši pažangi kameromis pagrįsta sistema leidžia “Matic” tiksliai naršyti, išvengti kliūčių ir efektyviai valyti ankštas erdves. Visų pirma “Matic” turi valdymo balsu funkciją, nepriklausomą purvo aptikimą ir pritaikytus valymo nustatymus, o visa tai užtikrina naudotojo privatumą, nes veikia be interneto ryšio.
Šešerius metus kurtas įkūrėjų Mehul Nariyawala ir Navneet Dalal, anksčiau dirbusių su tokiais projektais kaip “Google” “Nest Cam IQ” ir “Nest Hello” išmanusis durų skambutis, “Matic” gali pasigirti ypatingu gebėjimu kurti trimačius aplinkos žemėlapius, todėl jis gali judėti kaip dronas ant ratų.
Robotas naudoja kameras ir neuroninius tinklus, kad pasiektų panašų į žmogaus suvokimą ir savarankišką mokymąsi, todėl lengviau atpažįsta vaizdus, priima sprendimus ir kuria trimačius žemėlapius.
“Matic” išvaizda skiriasi nuo tradicinio apvalių robotų dulkių siurblių dizaino: pritūpęs baltas korpusas su ryškiais ratais ir ištraukiamu antgaliu, kuris primena mylimą personažą “Wall-E” iš to paties pavadinimo animacinio filmo.
Ką gali daryti dirbtinio intelekto valdomas dulkių siurblys?
- “Matic” gali valyti ir šlapiu, ir sausuoju būdu, o naudodamas mašininę regą atpažįsta skirtingus grindų tipus ir sklandžiai perjungia valymo režimus.
Jis turi du didelius priekinius ratukus, kad būtų lengva judėti per aukšto plauko kilimus ir pereiti iš vienos patalpos į kitą. Grindų valymo priedas yra savaime išsivalanti ritininė šluota. - Kūrėjai pabrėžia, kad dirbtiniu intelektu pagrįsta kliūčių vengimo sistema leidžia “Matic” atskirti šiukšles ir kitus objektus, pavyzdžiui, vaikų žaislus, taip užtikrinant saugų judėjimą.
- Be to, Matic siūlo valdymą gestais per įmontuotą garsiakalbį ir mikrofonus, todėl naudotojai gali duoti balso komandas konkrečioms valymo užduotims atlikti.
- Robotas gali aptikti vietas, kurias reikia valyti, ir reguliariai inicijuoti valymo seansus, palaipsniui prisitaikydamas prie naudotojo pageidavimų.
- Dėl įmontuoto 600 ml vandens bako ir vienkartinio 1 l talpos atliekų maišelio “Matic” lengva atlikti priežiūrą.
- Kai šiukšliadėžė prisipildo, robotas automatiškai įspėja naudotoją, todėl ją lengva išmesti.
- Siurblys surenka ir skysčių, ir nešvarumų atliekas į vieną maišą, kuris gali sugerti skysčius.
- Valymo procesas yra įspūdingai tylus – triukšmo lygis nesiekia 55 dB, o valymo našumas prilygsta pilnaverčiams dulkių siurbliams.
Pažiūrėkite, ką gali “Matic”, šiame vaizdo įraše
Saugus dulkių siurblys
Vienas iš svarbių “Matic” privalumų – dėmesys privatumui, nes jis veikia be interneto ryšio, todėl naudotojo duomenys išlieka saugūs. Tuo jis skiriasi nuo daugelio šiuolaikinių robotų dulkių siurblių, kurie remiasi debesų žemėlapių paslaugomis, tačiau riboja jo integraciją su populiariomis išmaniųjų namų sistemomis, tokiomis kaip “Amazon Alexa” ar “Google Home”. Tačiau kūrėjai aktyviai tiria galimybę integruoti Matter išmaniųjų namų standartą, kad padidintų suderinamumą su įvairiomis platformomis ir įrenginiais.
Iš anksto užsisakyti “Matic” galima už sumažintą 1495 JAV dolerių kainą, o įprasta kaina yra 1795 JAV doleriai. Planuojama, kad jis bus pradėtas tiekti 2024 m. kovo mėnesį, suteikiant vartotojams novatorišką į privatumą orientuotą namų valymo sprendimą.