Dalinis Saulės užtemimas – 2022 m. spalio 25 dieną (tiesiogiai)

Saulės užtemimas 2022 spalio 25 d.

2022 m. spalio 25 dieną Lietuvos padangėje turėsime galimybę išvysti dalinį Saulės užtemimą. Sužinokite, kada galėsite tai stebėti.

Kas yra saulės užtemimas?

Saulės užtemimas – reiškinys, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, taip uždengdamas Saulės diską. Tai vyksta todėl, kad Mėnulis daug kartų mažesnis už Saulę, bet skrieja tiek pat kartų arčiau Žemės. Šis reginys trunka neilgai, nes Mėnulio šešėlis mažas ir greitai juda. Saulės užtemimo juosta niekada nebūna platesnė kaip 269 km, o užtemimo maksimali trukmė vienoje vietoje mažiau kaip 8 min. Saulės užtemimas gali įvykti tik per jaunatį.

Kaip vyksta Saulės užtemimas

Saulės užtemimas Lietuvoje 2022 m.

2022 m. spalio 25 d. popietę įvyks dalinis Saulės užtemimas, kurio metu Mėnulis uždengs nemenką Saulės disko dalį, o užtemimą galimės stebėti ir Lietuvoje. Maksimumo metu Mėnulis uždengs net 84 proc. Saulės disko (Lietuvoje apie 59 proc.).

Užtemimo pradžia: 11 val. 58 min. (Lietuvos laiku) Atlanto vandenyne prie Islandijos.

Užtemimo maksimumas: 14 val. 00 min. Rytų Europoje ir Vakarų Azijoje.

Užtemimo pabaiga: 16 val. 02 min. Indijoje.

Kur galima matyti: užtemimas geriausiai bus matomas Skandinavijoje, Rytų Europoje, centrinėje ir vakarinėje Rusijos dalyje, Artimuose rytuose ir Centrinėje Azijoje.

Matomumas Lietuvoje: Lietuvoje užtemimas vyks nuo 12 val. 15 min. iki 14 val. 20 min. Maksimumo metu bus uždengta 59 proc. Saulės.

Dalinis saulės užtemimas tiesiogiai internetu

Išeiti iš mobilios versijos