COVID-19 pandemija privertė daugumą biurų darbuotojų dirbti namuose. Tačiau pandemija praėjo, o darbo namuose privalumai ėmė prarasti savo patrauklumą, rašo “Bloomberg“.
Biuras pradeda laimėti prieš namus
Bendrovės “Hays Plc.” atliktos apklausos duomenimis, biure dirbančių darbuotojų skaičius jau viršija darbuotojų, kurie ir toliau dirba iš namų, skaičių. Tokia tendencija pastebima pirmą kartą nuo tada, kai buvo įvesti pandeminiai apribojimai.
Pavyzdžiui, iš 15 tūkst. respondentų 43 proc. teigė dirbantys iš biuro. Apklausoje dalyvavo ir darbuotojai, ir darbdaviai. Praėjusiais metais šis skaičius buvo 36 proc.
Kalbant apie tuos, kurie dirba mišriu būdu – ir biure, ir iš namų – jų skaičius sumažėjo nuo 43 % iki 39 %. Tai reiškia, kad dabar visiškai nuotoliniu būdu dirba mažiau nei penktadalis visų Jungtinės Karalystės darbuotojų.
Nors dirbančiųjų iš biuro dalis nuolat auga, darbdaviai vis dar nepatenkinti. Per ateinančius 12 mėnesių jie dės pastangas, kad šis skaičius dar labiau padidėtų.
Tuo pat metu kai kurie darbuotojai maištauja prieš darbdavių reikalavimus dirbti biure. Visų pirma jie į darbo vietą ateina tik 1-2 kartus per savaitę, nors darbdaviai reikalauja 3-4. Kalbant apie reikalavimą visą dieną praleisti biure, tik 70 proc. darbuotojų laikėsi šios politikos.
“Aukso vidurkis” buvo pasiektas Londone. Būtent Jungtinės Karalystės sostinėje yra mažiausiai ir dirbančių iš namų, ir grįžusių į biurus. Todėl hibridinis modelis šiuo metu atrodo veiksmingiausias.