Gyvūnai / Gamta

Daugiau nei 100 šalių įsipareigojo mažinti metano išmetimą

Valstybės susitarė iki 2030 m. 30 proc. sumažinti metano išmetimą, kad būtų sustabdyta klimato kaita.

Daugiau nei 100 šalių įsipareigojo iki 2030 m. 30 proc. sumažinti metano išmetimą, palyginti su 2020 m. Apie tai lapkričio 2 d., antradienį, pranešė „Green Deal“.

Metano dujos

„Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga ir partneriai oficialiai paskelbė Pasaulinį metano įsipareigojimą – iniciatyvą, kuria siekiama sumažinti metano išmetimą pasaulyje, kad atšilimas neviršytų 1,5 laipsnio Celsijaus. Iš viso šį įsipareigojimą jau pasirašė daugiau kaip 100 šalių, kurios atstovauja 70 proc. pasaulio ekonomikos ir beveik pusei žmogaus išmetamo metano kiekio“, – sakė Europos Komisija po derybų Glazge vykusiame COP26 aukščiausiojo lygio susitikime.

Pasak JAV prezidento Joe Bideno, JAV galėtų dar labiau sumažinti metano išmetimą.

„Esame pasirengę iki 2030 m. 30 proc. sumažinti išmetamo metano kiekį. Manau, kad tikriausiai galime padaryti daugiau“, – COP26 sakė J. Bidenas.

JAV vadovas pridūrė, kad šiam tikslui įgyvendinti Vašingtonas nustato „dvi naujas taisykles“. Pirma, federalinės aplinkosaugos agentūros rūpinsis metano nuotėkio iš vamzdynų mažinimu. Antra, Transporto departamentas taip pat nustatys, kaip galima išvengti vamzdynų nuotėkio.

Šimtas šalių siekia sustabdyti miškų kirtimą. Iki 2030 m. daugiau nei 100 šalių savo teritorijose nutrauks miškų kirtimą. Susitarimo šalys yra Brazilija, Rusija, Kanada, Indonezija ir Kongas.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: