Dėl klimato atšilimo Liberika (Coffea liberica) gali tapti pagrindine kavos veisle pasaulyje

Liberika kava

Kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, tačiau tame ir slypi didžioji problema – jos gamybai dabar iškilo grėsmė. Populiariausios kavos rūšys – Arabica ir Robusta – buvo pernelyg pažeidžiamos klimato nelaimėms. Deja, arbatai taip pat gresia pavojus, todėl žmonija turi mažai pasirinkimo – greičiausiai teks pereiti prie „Liberica“, Liberika kavos. Tiksliau, jos laukinė veislė „Excelsa“.

Plačiau apie Liberika (Coffea liberica) kavą

Kavos paradoksas – į jos parinkimą ir plantacijų plėtrą buvo investuota labai mažai pinigų. Žmonės aktyviai naudojosi šia gamtos dovana ir daug daugiau investavo į transportavimą, perdirbimą ir rinkodarą nei į naujų naudingų veislių kūrimą. Dėl to šiuo metu neturime nei mokslinių, nei ekonominių galimybių šioje srityje susidoroti su gresiančia pasaulinio kavos trūkumo grėsme.

coffeeaffection.com iliustracija

Liberica yra sena veislė, žinoma daugiau nei 300 metų, o „Excelsa“ – nuo ​​XX a. pradžios. Tai nepretenzingas augalas, sėkmingai atsispiriantis daugeliui ligų, būdingų kitoms kavos rūšims. Tuo pačiu metu jo skonio savybės yra gana aukštos, nors ir prastesnės už arabiką. Priklausomai nuo augimo regiono, kavos pupelės gali turėti daug skonių atspalvių.

Trūkumai

Deja, Liberica turi du didelius trūkumus. Pirma, šios kavos pupelės turi kietą žievelę, o tai labai apsunkina jų apdorojimą. Antra, kofeino kiekis pupelėse labai skiriasi ir paprastai yra mažas. Kita vertus, „Excelsa“ sėkmingai auga gamtoje be jokios priežiūros, tad jei žmonės ir toliau norės rytais gerti kavą, pasirinkimo gali ir nelikti.

Exit mobile version