Druska kasdieniame gyvenime: 9 nestandartiniai panaudojimo būdai

Kaip panaudoti druską namuose

Druska gali tapti puikiu pagalbininku namuose, jei išmoksite ją teisingai naudoti. Todėl verta paanalizuoti 9 nestandartines pritaikymo priemones, tai gali būti naudinga namuose. Išbandykite ir pasidalinkite savo nuomone komentaruose.

PRAKAITO PĖDSAKŲ PAŠALINIMAS

Prakaito žymės ant drabužių yra didelė problema. Įprastas plovimas ir mirkymas gali nieko neišspręsti. Tokiu atveju galite pasigaminti valgomosios druskos tirpalą: 1 šaukštas į 1 stiklinę vandens. Šiuo tirpalu galima pašalinti šviežius prakaito pėdsakus. Jei pėdsakai seni, galite padidinti koncentraciją.

KOVOJA SU PELĖSIU

Norint kovoti su pelėsiu, nebūtina pirkti brangių ir pavojingų cheminių medžiagų. Paprastas druskos ir citrinų sulčių mišinys pašalina grybelį ir pelėsį vonioje. Naudojant druską kovai su pelėsiu, verta atsiminti, kad ji turi abrazyvinių savybių.

KIAUŠINIAMS VIRTI

Ar verdant kiaušiniai skilinėja? Šią problemą galima išspręsti į vandenį įpylus druskos. Užteks vos žiupsnelio druskos, kad karštame vandenyje kiaušinis nesutrūkinėtų. Įdomiausia tai, kad įdėjus druskos lengviau nuvalyti kiaušinį.

ŠALDYTUVO VALYMAS

Ant šaldytuvo sienelių kaupiasi:

Jei nėra specialios chemijos, galite pasidaryti druskos tirpalą ir nuvalyti visus paviršius. Druska turi būti gerai ištirpinta šiltame vandenyje, kad ji nesubraižytų paviršiaus.

ATGAIVINKITE KVĖPAVIMĄ

Į stiklinę vandens reikia įberti 1 arbatinį šaukštelį druskos ir sodos. Po valgio praskalaukite burną tirpalu. Metodas yra labai paprastas, bet tikrai įrodė savo veiksmingumą.

LŪPŲ DAŽŲ ŽYMĖS

Lūpdažio pėdsakai gali likti ant akinių ir kitų paviršių. Šiuolaikiniai gamintojai ilgą laiką tobulina technologijas, todėl kasmet kova su tokia tarša tampa vis sunkesnė. Yra paprastas patarimas: reikia paimti actą ir druską, sumaišyti su vandeniu, tada suvilgyti skudurėlį ir uždėti ant užterštų daiktų. Palaikykite 1-2 minutes ir nuvalykite.

KOVA SU SKRUZDĖLĖMIS

Skruzdėlės yra nepageidaujami vabzdžiai bet kuriuose namuose. Jei skruzdėlės ką tik atsirado, galite naudoti valgomąją druską, ji turėtų jas atbaidyti. Šis metodas yra prevencinis. Visiškai atsikratyti skruzdėlių nepavyks.

RAUDONOJO VYNO DĖMĖS

Raudonojo vyno dėmės laikomos vienos sunkiausiai išvalomų. Valymo būdas: druska sumaišoma su nedideliu kiekiu vandens, turi gautis košė, su kuria užtepame vyno dėmę ir paliekame apie 30 minučių. Šis metodas pasiteisino, jei dėmė atsirado ką tik.

MAISTO GAMINIMAS NEAPTAŠKANT ALIEJAUS

Verdančio aliejaus purslai daugeliui sukelia daug rūpesčių. Jei į keptuvę pabarstysite šiek tiek druskos, tokia problema liks praeityje. Šis metodas neturėtų būti naudojamas keptuvėms su nepridegančia danga, nes druska turi abrazyvinių savybių ir gali ją sugadinti.

Exit mobile version