Ekspertas papasakojo, kaip miegoti lėktuve ir nekentėti nuo reaktyvinio vėlavimo


Kaip miegoti lėktuve

Ilgų skrydžių organizavime yra daug niuansų – reikia pasirūpinti maistu lėktuve, gėrimais ir, žinoma, miegu. Kelionių ekspertas ir kelionių tinklalapio “Travel Lingual” įkūrėjas Džeimsas Smitas pateikė patarimų, kaip miegoti lėktuve, kad ilgų kelionių lėktuvu metu sumažėtų reaktyvinio vėlavimo poveikis.

“Tiems, kurie neturi prabangos keliauti pirmąja klase, yra daug priemonių, kurių galima imtis, kad užtikrintumėte gerą nakties poilsį net ir pigių oro linijų skrydžiuose”, – sakė jis komentare laikraščiui “Mirror”.

Smitas pataria, pirma, prisitaikyti prie paskirties vietos laiko juostos. Stenkitės miegoti, kai jūsų paskirties vietoje prasideda naktis. Vis dėlto lėktuve geriausia rinktis vietą prie lango.

“Taip ne tik turėsite sieną, į kurią galėsite atsiremti, bet ir išvengsite kliūčių, jei kitiems keleiviams prireiktų pasinaudoti tualetu. Kita vertus, sėdint prie praėjimo gali būti šiek tiek daugiau vietos kojoms”, – sakė jis.

Be to, ekspertas pataria pasirūpinti patogia apranga, rinktis laisvus drabužius iš orui laidaus audinio. Jei lėktuvo salone keičiasi temperatūra, taip pat naudinga turėti sluoksniuotų drabužių. Taip pat reikėtų pasirūpinti kaklo atrama (gali padėti ergonomiška kelioninė pagalvė), izoliacija nuo šviesos ir triukšmo (pasiimti akių kaukę ir triukšmą slopinančias ausines arba ausų kamštukus).

Oras lėktuvo salone gali būti gana sausas, todėl prieš skrydį ir jo metu svarbu gerti vandens. Kartu ekspertas pataria vengti kofeino ir alkoholio.

Smitas taip pat pabrėžia, kad skrydžio metu bus geriau apriboti naudojimosi įtaisais laiką.

“Nors šie patarimai gali padidinti tikimybę patogiai išsimiegoti lėktuve, kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai. Svarbu rasti, kas jums geriausiai tinka, ir susikurti asmeninį miego režimą skrydžio metu”, – apibendrina ekspertas.

Išeiti iš AMP versijos