Elektrinis, hibridinis arba benzininis: kuriuos automobilius rinktis?


Pastaruoju metu dėl nuolat kylančių degalų kainų vis daugiau vairuotojų domisi elektromobiliais. Nors populiarūs ir hibridiniai, ir benzininiai modeliai. Kuris variantas šiandien laikomas geriausiu?

Elektriniai automobiliai

Elektromobilių privalumas yra tas, kad jiems nereikia iškastinio kuro, todėl jų eksploatacija yra pigesnė. Tačiau reikia nepamiršti, kad ličio baterijos po kelerių metų pradeda prarasti talpą. Įkraunant bateriją įprastu būdu, teoriškai ji tarnaus 10 metų, tačiau jei naudosite greitąjį įkroviklį, ji tarnaus ne ilgiau kaip 5 metus.

Hibridiniai automobiliai

Hibridiniai šiandien yra labai populiarūs. Įkraunami hibridiniai automobiliai vertingi tuo, kad juos galima įkrauti iš standartinio 220 V elektros lizdo. Nors įkrovimas trunka iki 8 valandų, vidutinės tokių automobilių degalų sąnaudos yra tik 2,4 litro.

Automobiliai su benzininiais varikliais

Tokie automobiliai nepraranda populiarumo, nes su palyginti nedideliu degalų kiekiu galima nuvažiuoti nemažus atstumus – iki 1000 km vienu benzino baku. Jei nuolat tenka keliauti iš vieno miesto į kitą, yra tik viena išeitis – įsigyti automobilį su benzininiu varikliu.

Kokį automobilį rinktis

Išeiti iš AMP versijos