Elektromobiliai vidutiniškai nuvažiuoja 30 proc. mažiau nei automobiliai su vidaus degimo varikliais


Tesla automobilis

Elektromobilių vairuotojai savo automobiliais važinėja vidutiniškai 29 % rečiau nei automobilių su vidaus degimo varikliais savininkai. Tačiau elektrinių automobilių modelių kaina yra gerokai didesnė.

Elektromobilių savininkai savo automobilius vairuoja daug rečiau nei vidaus degimo varikliu varomų modelių vairuotojai. Tyrimas parodė vidutinę elektromobilių ridą per trejus metus. Apie tai buvo pranešta “Autoevolution” interneto svetainėje.

Tyrimas

Portalo “iSeeCars” ekspertai atliko didelės apimties tyrimą, kurio metu išanalizavo 860 000 automobilių. Jie pastebėjo, kad elektromobilių vairuotojai savo automobiliams įsigyti išleidžia daugiau pinigų nei benzininių ir dyzelinių modelių savininkai, tačiau jais važinėja rečiau.

Vidutiniškai per pirmuosius trejus metus elektromobilis nuvažiuoja 14 579 km per metus. Per tą patį laikotarpį automobilis su vidaus degimo varikliu vidutiniškai nuvažiuoja 20 532 km. Ekspertai taip pat nustatė, kad elektromobiliai kainuoja vidutiniškai 47 % brangiau nei panašūs benzininiai ir dyzeliniai automobiliai.

Tesla elektromobilių vidutinė rida yra didžiausia. Tokių automobilių savininkai per metus nuvažiuoja apie 16 702 km.

Žemiausias vietas vidutinės ridos tyrime užėmė elektromobiliai su nedideliu nuvažiuojamu atstumu. Tai “Hyundai Ioniq Electric” ir “Nissan Leaf”.

Vidutinė elektromobilio kaina yra 45 147 JAV doleriai (apie 42 000 EUR), palyginti su 30 760 JAV dolerių (apie 28 500 EUR) už panašų automobilį su vidaus degimo varikliu. Ekspertai prognozuoja, kad ateityje elektrinių modelių kaina mažės.

Išeiti iš AMP versijos