Elektroninių cigarečių garų įkvėpimas gali sutrikdyti imuninės sistemos veiklą – tyrimas


Elektroninių cigarečių dūmai

Elektroninių cigarečių garų įkvėpimas gali sutrikdyti imuninių ląstelių veiklą, nes naujas tyrimas rodo, kad nedideli dūmų kiekiai slopina ląstelių aktyvumą. Tokią išvadą padarė Birmingemo universiteto mokslininkai, rašoma žurnale “Journal of Allergy and Clinical Immunology”.

Tyrimas apie elektroninių cigarečių žalą

Tyrimo duomenimis, įkvepiant elektroninių cigarečių dūmus gali būti pažeisti neutrofilai – pirmoji žmogaus imuninės sistemos gynybos linija. Tabako vartojimo sukelta neutrofilų žala gali sukelti ilgalaikį plaučių pažeidimą.

Birmingemo universiteto mokslininkai paėmė sveikų donorų, niekada nevartojusių tabako kraujo mėginius. Tada tyrėjai iš kraujo paimtus neutrofilus paveikė nearomatizuotais dūmais.

Tyrimų rezultatai parodė, kad tiek nikotino, tiek be nikotino grupėse neutrofilai liko gyvi, tačiau “užstrigo” vietoje, todėl negalėjo veiksmingai kovoti su organizmui kylančiomis grėsmėmis.

Dr. Aaronas Scottas, Birmingemo universiteto Kvėpavimo mokslų katedros docentas ir pagrindinis tyrimo autorius, teigė:

“Tyrimo metu buvo nustatyta, kad nikotino nefrofilai yra neaktyvūs: “Nustatėme, kad po trumpo, lengvo elektroninių cigarečių garų poveikio ląstelės lieka gyvos, tačiau nebegali taip efektyviai judėti ir atlikti įprastų gynybos funkcijų. Įdomu tai, kad elektroninių cigarečių skysčių, kurių sudėtyje nebuvo nikotino, garai turėjo tokį patį neigiamą poveikį kaip ir elektroninių cigarečių skysčių, kurių sudėtyje buvo nikotino, garai.”

Išeiti iš AMP versijos