ES sankcijos paveikė ne tik Rusiją: Vokietijoje uždaromos “Goodyear” ir “Michelin” padangų gamyklos


Dar 2023 m. lapkritį dvi padangų milžinės “Goodyear” ir “Michelin” numatė uždaryti savo gamyklas Vokietijoje, o tai tiesiogiai sukėlė vietos gyventojų pasipiktinimą. Pranešama, kad Vokietijos vietos gumos pramonėje įsivyravo prastos nuotaikos, nes šių metų pabaigoje kilusi gamybos uždarymo banga skiriasi nuo ankstesnių laikotarpių – pirmaujančių gamyklų uždarymas paveikė visą pramonę.

Vokietija skelbia aliarmą dėl gamybos pajėgumų

Vokietijos gumos pramonės asociacija (WDK), pranešusi apie dviejų didžiųjų Vokietijos padangų gamyklų “Goodyear” ir “Michelin” uždarymą, paskelbė nerimą dėl gumos ir padangų pramonės ateities.

Remiantis dabartiniais viešai skelbiamais duomenimis, dėl dviejų pramonės milžinių Vokietijoje uždarytų padangų gamyklų buvo panaikinta daugiau kaip 3 250 vietinių darbo vietų.

Goodyear uždaro gamyklas vokietijoje

“WDK” atstovas įspėjo, kad Vokietijos padangų pramonės ateitis, atrodo, blogėja. Agentūra pažymėjo, kad korporacijos ne tik uždarys padangų gamyklas, bet ir uždarys savo mokslinių tyrimų ir plėtros centrus Vokietijoje, o tai, tikėtina, dar labiau susilpnins automobilių pramonės pozicijas. Jos netgi kreipėsi pagalbos į vietos valdžios institucijas, kad išvengtų Vokietijos pajėgumų nutekėjimo į kitas šalis. Bent jau tokių padalinių, kaip mokslinių tyrimų ir plėtros centrai, kuriuose gaminamos “pagrindinės technologijos”, negalima nukreipti į kitus regionus.

Technologijos visada buvo padangų pramonės pranašumas – mokslinių tyrimų ir plėtros padalinių išvykimas iš Vokietijos turi įtakos ne tik padangų gamybai, bet ir toms “perspektyvioms technologijoms”, kurios gali turėti įtakos padangų pramonės ateičiai. Iš tikrųjų būtent dėl šių pažangių technologijų Vokietijos padangų gamybos įmonių gaminamos gali konkuruoti aukščiausios klasės rinkoje ir gauti itin didelį pelną.

Energijos tiekimo apribojimai sukėlė krizę Vokietijos padangų pramonei

Vokietijos padangų pramonės konkurencingumą (bent jau padangų gamybos srityje) sumažino ES sankcijos dėl kai kurių žaliavų tiekimo iš Rusijos. Be to dar prisidėjo didelės išlaidos, kurias sukėlė ribotas energijos tiekimas į Europą. “WDK” įspėja apie “lėtą Vokietijos pramonės mirtį”.

“WDK” yra Vokietijos padangų ir techninių elastomerų gaminių gamintoja. Asociacija, kurios būstinė įsikūrusi Frankfurte, atstovauja daugiau kaip 200 įmonių, kuriose dirba apie 70 000 darbuotojų ir kurių bendra metinė apyvarta viršija 10 mlrd. eurų.

Išeiti iš AMP versijos