ES sukūrė naują priemonių rinkinį, kuris padėtų kovoti su Rusijos dezinformacijos srautu

Apsauga nuo Rusijos dezinformacijos

Europos Sąjungos išorės diplomatinė tarnyba pristatė naują įrankį – edukacinę skiltį, skirtą informuoti apie dezinformaciją, kuri padės geriau suprasti ir apsisaugoti nuo manipuliacinės informacijos grėsmių.

Apsauga nuo Rusijos dezinformacijos

Pirmadienį Briuselyje, Europos Komisijos atstovas Peteris Stano paskelbė naujus instrumentus kovai su dezinformacija. Be to „šiandien sukanka lygiai aštuoni mėnesiai nuo to laiko, kai Rusija pradėjo žudikišką Ukrainos naikinimo kampaniją”.

„Per pastaruosius 12 mėnesių specialioje duomenų bazėje, kurią tvarko Užsienio diplomatinės tarnybos, užfiksavome 1200 dezinformacijos atvejų. Manipuliavimas informacija ir dezinformacijos kampanija tęsiasi daugeliu kalbų ir tūkstančiais platformų internete.”

EUvsDisinfo.eu – interneto svetainė skirta kovai su dezinformacija

Pasak Stano, EUvsDisinfo svetainė, pirmasis ES projektas, skirtas informuoti apie dezinformaciją, turi naują skyrių „Mokymasis“ adresu euvsdisinfo.eu/learn/, kuriame kalbama apie dezinformacijos ir manipuliavimo informacija mechanizmus, taktikas, bendrus pasakojimus ir veikėjus.

Šiuo klausimu paskelbtame pranešime spaudai detalizuojama, kad šioje dalyje pateikiama prokremliškos žiniasklaidos ekosistemos įžvalga, taip pat paaiškinama manipuliavimo ir kišimosi į užsienio informaciją filosofija.

Pranešime spaudai taip pat teigiama, kad „mokymais“ siekiama išmokyti skaitytojus įvertinti šaltinių ir jų turinio aktualumą ir patikimumą, taip pat pranešti ir reaguoti į dezinformaciją.

“Šie įgūdžiai, remiantis neseniai išleista Skaitmeninių kompetencijų sistema piliečiams (DigComp 2.2), yra 21-ojo amžiaus skaitmeninių įgūdžių dalis ir būtini informuotiems piliečiams. Puslapio turinį galima lengvai paversti praktiniais pratimais“, – pažymima pranešime spaudai.

Exit mobile version