Temperatūros kilimo tyrimai turėtų priversti Europos gyventojus sunerimti – mokslininkai nustatė, kad šiame regione temperatūra kyla greičiau nei kitose planetos vietose.
Šie stebėjimai užfiksavo, kad vidutiniškai nuo 1991 iki 2021 metų temperatūra Žemėje pakilo 0,2 laipsnio per metus. Šis Europos zonos rodiklis yra 0,5 laipsnio. Tai turėtų priversti regiono valdžios institucijas persvarstyti savo požiūrį į klimato problemas. Per pastaruosius du dešimtmečius Europos gyventojai vis dažniau patyrė mirtinų „karščio bangų“ vasaros mėnesiais, ypač liepą – rugpjūtį.
Spartus atšilimas paliečia visus, tačiau karščiausius karščio padarinius jau pajuto daugiau nei 500 000 žmonių. Kai kuriose vietovėse esant sausrai kyla sunkumų dėl geriamojo vandens prieinamumo. Gyvenimo sąlygos žmonėms darosi ne tik nepatogios, bet ir pavojingos.
Atšilimo priežastys, pasak mokslininkų, slypi Grenlandijoje ir Alpėse, nes sparčiai tirpsta ledas bei sniegas. Valdžios institucijos visoje Europoje turės dėti daugiau pastangų, kad sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.