Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Gamta – ne ta vieta kur galima daryti, ką nori: Svarbūs patarimai būnant gamtoje

3 min. skaitymo

Piknikai gamtoje yra puiki proga praleisti laiką su šeima ar draugais, tačiau svarbu nepamiršti, kad gamtoje galioja tos pačios taisyklės kaip ir namuose. Specialistai pabrėžia, kad ruošiantis išvykai ir susitvarkant pikniko vietą reikia laikytis tvarumo principų. Štai keli patarimai, kaip tai padaryti.

Specialistas Linas Černiauskas iš „Ecoservice“ pabrėžia, kad daugelis atliekų, susidarančių pikniko metu, yra perdirbamos. Popierinės ir plastikinės pakuotės, vienkartiniai maišeliai, stikliniai ar plastikiniai buteliai – tai antrinės žaliavos, kurias būtina išrūšiuoti.

Jei piknikaujate vietoje, kur nėra šiukšliadėžių ar konteinerių, rekomenduojama turėti bent dvi šiukšlių maišus: vieną pakuotėms, kitą mišrioms atliekoms. Tai padės užtikrinti, kad atliekos būtų tinkamai išrūšiuotos ir pasiektų perdirbimo centrus.

Gaisro Pavojus

Poilsis gamtoje dažnai asocijuojasi su laužu, kepsnine ar šašlykine. Svarbu nepamiršti, kad ugnį kūrenti galima tik specialiai įrengtose vietose. Palikus vietą, būtina užgesinti smilkstančią ugniavietę vandeniu arba žemėmis.

Be to, į konteinerį mesti galima tik atvėsusius pelenus, nes kitaip gali kilti gaisras. Pavojų kelia ir degūs aerozoliniai flakonai, baterijos ar elektroninės cigaretės, kurios konteineryje gali sukelti gaisrą.

Tvarus Piknikas: Maisto Idėjos

Maisto tinklaraštininkė Viktorija Klopova dalijasi idėjomis, kaip pikniko metu išvengti vienkartinių indų. Ji rekomenduoja naudoti daugkartinius indus arba, pavyzdžiui, tortilijas kaip lėkštes.

Viktorija taip pat siūlo iš namų atsivežti gėrimus gertuvėse ar termosuose, o užkandžiams naudoti šviežias daržoves, vaisius ir riešutus. Taip išvengsite perteklinio maisto pakuočių ir vienkartinių plastikinių indų naudojimo.

Viktorija Klopova
Viktorija Klopova

Svarbiausios Atliekų Rūšiavimo Taisyklės

Geltonas konteineris: skirtas plastiko pakuotėms, į jį galima mesti plastikinius maišelius, indelius, traškučių pakuotes, metalines pakuotes ir smulkias buityje susidarančias metalo atliekas.

Mėlynas konteineris: skirtas popieriaus pakuotėms ir kitoms popieriaus atliekoms. Smarkiai suteptas popierius, vienkartinės nosinaitės, popieriniai rankšluosčiai ir sauskelnės turi būti metamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.

Žalias konteineris: skirtas stiklo pakuotėms, tokioms kaip buteliai ir stiklo indai. Tačiau čia negalima mesti lempučių, vaistų buteliukų, keramikos, veidrodžių ar automobilių stiklų.

Linas Černiauskas
Linas Černiauskas

Ruošiantis išvykai į gamtą ir susitvarkant pikniko vietą svarbu vadovautis tomis pačiomis tvarumo taisyklėmis kaip ir namuose. Teisingas atliekų rūšiavimas, atsakingas elgesys su ugnimi ir tvarus požiūris į maistą padės išsaugoti gamtos grožį ir apsaugoti ją nuo taršos. Gamta yra mūsų visų namai, todėl turime ja rūpintis taip pat, kaip rūpinamės savo namų aplinka.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus