Jei netikėtai į jus neprašytais patarimais kreipiasi nepažįstamas žmogus, turėtumėte išlikti ramūs ir nusiteikę neutraliai. O kaip reaguoti kitose panašiose situacijose? Plačiau apie tai, šiame straipsnyje.
Ką daryti, jeigu kitų patarimai jus erzina?
Jei patarimo šaltinis nėra jums artimas žmogus ir jūs neturite išteklių užmegzti su juo abipuse pagarba ir empatija grindžiamus santykius, lengviausia išeitis – nereaguoti. Geriausia taktika tokioje situacijoje – išlikti ramiam, suklusti ir susitelkti į savo vidinių išteklių išsaugojimą.
Palaikant gerus santykius su neprašytais patarimais davusiu žmogumi, svarbu neeskaluoti situacijos ir neužimti karingos pozicijos. Taip pat verta pagalvoti, koks tikslas gali slypėti už šio patarimo.
Galbūt jūs neprašėte patarimo, tačiau asmuo gali nuoširdžiai tikėti, kad padeda. Pabandykite atskirti patarimą nuo pristatymo ir sutelkti dėmesį į tuos galimai gerus ketinimus.
Toliau turite įvertinti patarimą: ar tai, kas sakoma, iš tikrųjų yra pagrįsta? Ar patarimas atitinka jūsų asmenines vertybes ir tikslus? Jei patarimas jums patinka, galite pagalvoti apie jo įgyvendinimą. Artimo žmogaus pastangas ir gerus ketinimus reikėtų įvertinti padėkojant: “Ačiū, kad apie mane galvoji, aš tai vertinu.”
Tačiau būna atvejų, kai artimųjų neprašytų patarimų kiekis peržengia ribas. Čia jau reikia nustatyti asmenines ribas: ramiai ir užtikrintai pranešti apie savo poreikius ir jausmus. Turite aiškiai pasakyti asmeniui, kad pageidaujate patys priimti sprendimus, mandagiai paprašyti gerbti jūsų savarankiškumą, tačiau taip pat pažymėti, kad jo noras padėti yra vertingas.
Kitas veiksmingas būdas reaguoti į neprašytą patarimą – pakeisti temą. Taip parodysite, kad pokalbis jūsų nedomina.
Kai kuriais atvejais vis dar sunku išlikti ramiems, tokiu atveju tinkamas kvėpavimas padės nuraminti jūsų emocijas. Tai taip pat suteiks jums laiko apgalvoti savo atsakymą ir reaguoti emociškai protingai.