Technologijų milžinė “Google” švenčia 25-ąjį gimtadienį, pažymėdama ketvirtį amžiaus, kai technologijų ir prieigos prie informacijos pasaulyje diegiamos permainingos inovacijos. Švęsdama šią šventę “Google” pristatė specialų jubiliejinį doodle'ą, kuriame atsekama ikoninio logotipo dizaino raida per daugelį metų, taip suteikiant galimybę pažvelgti į bendrovės evoliuciją.
Pagrindinės “Google” datos per pastaruosius 25 metus
Per savo šlovingą istoriją “Google” patyrė reikšmingų permainų ir pristatė daug revoliucinių produktų ir funkcijų. Štai keletas svarbiausių pastarųjų dviejų su puse dešimtmečių datų:
- 2001: “Google” vaizdai ir “Ar žinote”: 2001 m. 2001 m. “Google” pristatė programą “Google Images”, kuri leido naudotojams ieškoti paveikslėlių. Tuo pat metu bendrovė pristatė funkciją “Ar žinote”, kuri padėjo naudotojams ištaisyti rašybą ir patikslinti paiešką.
- 2006: “Google” vertėjas. 2006 m. “Google” įveikė kalbų barjerus ir pristatė “Google Translate”. Iš pradžių ši priemonė buvo skirta tik arabų ir anglų kalboms, tačiau vėliau ji buvo išplėsta ir dabar palaiko daugiau nei 100 kalbų, taip palengvinant sklandų bendravimą visame pasaulyje.
- 2008: Mobilioji programėlė ir “Google Voice”. 2008 m. “Google” išplėtė savo dalyvavimą rinkoje, pristatydama mobiliąją programėlę “iPhone” su tokiomis funkcijomis kaip automatinis užbaigimas ir “mano vieta”. Tais pačiais metais, įdiegus “Google Voice”, naudotojai galėjo atlikti paieškas balsu, o Indija tapo šios funkcijos karščiausiu tašku.
- 2017: “Google Lens”: “Google Lens”. Savo meistriškumą mašininio mokymosi srityje “Google” pademonstravo pristatydama “Google Lens”. Ši naujoviška technologija gali atpažinti objektus ir paversti juos paieškos užklausomis. Šiandien “Google Lens” kas mėnesį apdoroja daugiau kaip 12 mlrd. vaizdinių paieškos užklausų.
- 2020 m.: “Sing for search”. 2020 m. “Google” patenkino viso pasaulio muzikos mėgėjų poreikius, pristatydama “Sing to Search”. Ši funkcija leidžia naudotojams niūniuoti arba švilpauti melodiją. Algoritmas naudoja mašininį mokymąsi dainoms atpažinti.
- 2023 m.: kalbos modelių įdiegimas. Šiais metais “Google” daugiausia dėmesio skyrė dirbtiniu intelektu pagrįstai generatyvinei patirčiai kurti. Kartu su kalbos modeliais (LLM), tokiais kaip PaLM 2 ir būsimasis Gemini, “Google Bard” rodo “Google” įsipareigojimą plėsti dirbtinio intelekto ribas.