Google ketina pašalinti šlamšto rezultatus iš paieškos sistemos

Google paieška

Google paieška

„Google“ vadovybė pranešė, kad su būsimu atnaujinimu ketina pašalinti šlamšto rezultatus iš savo paieškos sistemos. Skaitytojams primename, kad „Google” yra neįkainojamas įrankis milijonams (o gal milijardams) žmonių, tačiau ieškant populiarių klausimų ir temų gali būti nenaudingų rezultatų.

„Google“ paskelbė, kad: „Nuo kitos savaitės, skirtos anglų kalbos vartotojams visame pasaulyje, įdiegsime daugybę paieškos patobulinimų, kad žmonėms būtų lengviau rasti naudingą turinį, sukurtą žmonių ir žmonėms. Bendrovė kaip pavyzdį naudojo naujo filmo paiešką, kuri dažnai gali apimti puslapius, kurie yra tiesiog „apibendrintos apžvalgos iš kitų svetainių, nepridedant perspektyvų, kurios nėra prieinamos kitur“.

Nuo pat šios paieškos sistemos gyvavimo pradžios, pagrindinis rūpestis buvo – šlamštas internete ir paieškoje, o tikslas – turinys sukurtas vartotojų.

Kaip dirba robotai, kurie sukuria dirbtinį tekstą?

Tai kompiuterinės programos ar specialūs kodai („generatoriai”), kurie dažnai paima tekstą iš kitų svetainių įvairiausiomis kalbomis ir perjungia pakankamai žodžių, kad atrodytų kaip naujas turinys. Straipsnių, naujienų ir kt. tekstų kūrimas naudojant dirbtinio intelekto įrankius yra ištisa pramonė, ir nors „Google“ daugelį metų atsispiria kompiuteriu kuriamam tekstui, tai nesibaigianti kova.

Tačiau atmetimas neapsiriboja automatiškai sukurtais straipsniais. „Google“ taiko algoritmą, kad bet kokį turinį, kuris atrodo kaip sugeneruotas automatiškai – jį stengiasi pašalinti arba neindeksuoti.

Google paieskos atnaujinimas

Ar „Google” paieškos sistema gali prarasti didelę vartotojų auditoriją?

„Google“ paieška daugelį metų turėjo problemų dėl šlamšto ir automatiškai generuojamų rezultatų, tad kodėl dabar tai keičiasi? Taip gali nutikti dėl to, kad problema pagaliau pasiekė lūžio tašką arba, dar svarbiau, vis daugiau žmonių ieško alternatyvų „Google“ rezultatams.

„Google“ vyriausiasis viceprezidentas Prabhakaras Raghavanas liepos mėn. vykusioje konferencijoje sakė: „Mūsų tyrimų metu beveik 40 % jaunų žmonių, ieškodami vietos pietums, neina į Google žemėlapius ar paiešką, o į „TikTok“ arba „Instagram“.

Daugelis žmonių vis dar naudojasi „Google“ paieška, tikėdamiesi išfiltruoti nenaudingus rezultatus, pasitelkę papildomus parametrus. Tiksliau, per pastaruosius kelerius metus populiarėja „reddit“ įtraukimas į užklausos pabaigą, kad būtų paryškinti „Reddit“ rezultatai .

„Google“ paieška vis dar yra pati populiariausia paieškos sistema, ypač todėl, kad į didžiąją dalį konkurencijos („Bing“, „DuckDuckGo“ ir kt.) nėra įtrauktos visos „Google“ reguliariai indeksuojamos svetainės ir puslapiai. Tačiau jei dabartinė šlamšto kupina patirtis ir toliau blogės, dar daugiau žmonių pradės ieškoti alternatyvų. Tai reiškia, kad „Google“ gauna mažiau reklamos pajamų.

Taigi, ar „Google“ naujinimai duos numatytų rezultatų? Sužinosime jau greitai.

Exit mobile version