“Google” paskelbė “Android” versijų statistiką: viskas atrodo liūdnokai


Android versijų statistika

Sekdama “Apple”, “Google” nusprendė atskleisti duomenis apie savo operacines sistemas. Kaip įprasta, “Android” įrenginių atnaujinimo į naujas versijas situacija yra daug prastesnė nei “iOS” atveju, o dabartinė “Android 13” nepatenka net tarp trijų populiariausių versijų.

Nuo 2023 m. gegužės 30 d. populiariausia “Android” versija tebėra 2020 m. išleista “Android 11(R)”, kuri sudaro 23,1 % visų aktyvių “Android” įrenginių. Balandžio mėnesį jos dalis buvo 23,5 %. Antroje vietoje yra “Android 10 (Q)” su 17,8 % (balandžio mėn. – 18,5 %), o trečioje vietoje pagal populiarumą – “Android 12 (S)” su 16,3 % (balandžio mėn. – 16,5 %). Ir tik ketvirtoje vietoje yra “Android 13” (T), kuri dabar įdiegta 14,7 % visų įtaisų su “Google” mobiliąja OS.

Remiantis statistiniais duomenimis, beveik visų senesnių versijų dalis taip pat toliau palaipsniui mažėja:

Įdomu tai, kad, be “Android 13”, 2017 m. išleista “Android 8 Oreo” savo dalį padidino net 1,6 %. Tačiau neaišku, kas paaiškina šį padidėjimą.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos