Gydo ir jaunina: kaip auginti alaviją namuose

Alavijo lapų sultys

– augalas, daug kas jį vadina šeimos gydytoju. Jo sultys padeda nuo daugelio ligų: saugo nuo peršalimo, padeda susidoroti su skrandžio ligomis ir odos problemomis. Iš jo įvairaus amžiaus moterys daro veido, kaklo ir plaukų kaukes.

Gėlininkai  papasakojo, kaip tinkamai persodinti ir prižiūrėti alaviją

Žydėjimo metu augalas pasipuošia raudonos, geltonos arba oranžinės spalvos žiedais. Žiedyno forma, priklausomai nuo rūšies, gali būti šepečio arba šermukšnio formos, dažniausiai žiedai būna varpelio formos .

Kai kurios rūšys turi gydomųjų savybių, todėl naudojamos alternatyvioje medicinoje. Alavijų sultys padeda greičiau išgydyti nudegimus. Jis taip pat naudojamas veido kaukėms gaminti, nes turi atkuriamąjį ir jauninamąjį poveikį. Lapai naudojami vidurius laisvinančiai medžiagai gauti. Kultūroje auginama ne tik daugybė alavijo rūšių, bet ir veislių.

Alavijų priežiūra namuose

Šviesa

Alavijas yra šviesą mėgstantis augalas, todėl geriausia jį auginti namuose ant palangės į pietus, jis nebijo tiesioginių saulės spindulių. Ilgą laiką šešėlyje buvęs alavijas pamažu pripranta prie ryškių saulės spindulių. Žiemą krūmui kartais reikia papildomo apšvietimo, tam galite naudoti dienos šviesos lempas.

Temperatūros režimas

Vasarą alavijas vystosi ir auga esant normaliai kambario temperatūrai. Šiltuoju metų laiku jį galima perkelti į gryną orą, jam parenkama nuo kritulių apsaugota vieta. Jei vasarą augalo nenešite į lauką, rekomenduojama sistemingai vėdinti patalpą, kurioje jis yra. Žiemą alavijas turi poilsio laikotarpį, todėl rekomenduojama jį perkelti į vėsią (ne aukštesnę kaip 14 laipsnių) vietą.

Laistymas

Vegetacijos metu alavijas laistomas iškart po to, kai vazono dirvožemio mišinio paviršius išdžiūsta. Žiemą laistyti reikėtų rečiau, tačiau žemės gumulams neleisti išdžiūti. Drėkindami žemę, žiūrėkite, kad skystis nepatektų į lapų lizdą, nes tai gali sukelti kamieno puvimą.

Oro drėgmė

Tokia gėlė normaliai auga ir vystosi esant bet kokiai oro drėgmei.

Žydėjimas

Kad alavijas žydėtų, jam reikia poilsio, o tai įmanoma tik esant ilgoms dienos šviesos valandoms ir vėsai. Panašias sąlygas augalui užtikrinti augant bute gana sunku, todėl jo žydėjimą galima pamatyti itin retai.

Trąšos

Tręšimas atliekamas nuo antrosios pavasario pusės iki rudens pradžios, 1 kartą per 4 savaites. Kai krūmas ilsisi, į dirvą tręšti nebūtina.

Kuo naudingas alavijas?

Net senovės Egipte jie žinojo apie gydomąsias alavijo savybes. Tai įrodo klinikinių tyrimų rezultatai. Alavijų sultys aktyviai naudojamos liaudies medicinoje. Jis veiksmingas nuo žaizdų, nudegimų, odos ligų, vabzdžių įkandimų ir kitų negalavimų.

Išoriniam naudojimui nupjaukite nedidelį lapo gabalėlį. Iš lapo išsiskiriantis skystis tepamas ant pažeistos odos vietos. Turėtumėte žinoti, kad alavijo sultyse esanti medžiaga „aloinas“ yra šiek tiek toksiška ir gali turėti atpalaiduojantį poveikį organizmui.

Vartojant alaviją, būtina pasitarti su gydytoju. Alavijų sulčių valgymas nedidelėmis dozėmis pagerina virškinimą ir padidina apetitą. Alavijų sultys taip pat naudingos žmonėms, sergantiems anemija.

Kitos naudingos alavijo savybės:

Išeiti iš AMP versijos