Ibuprofenas: 6 atvejai, kai tai tik pakenks


Ibuprofeno kapsulės

Ibuprofenas yra vienas populiariausių vaistų nuo skausmo pasaulyje. Jį vartoja moterys menstruacijų spazmams malšinti, sportininkai – mėšlungiui ir raumenų skausmui malšinti, o kiti – dėl migrenos, nugaros skausmų ir dešimtimis kitų atvejų. Tačiau svarbu prisiminti, kad yra daugybė situacijų, kai ibuprofenas ne tik nepadės, bet ir gali būti pavojingas. Taigi, štai atvejai, kai šio vaisto niekada negalima vartoti.

Jei turite silpną širdį

2017 m. žurnale “British Medical Journal” paskelbtame tyrime patvirtinta, kad reguliariai vartojant ibuprofeną per savaitę 20-50 % padidėja širdies smūgio ar infarkto rizika. Todėl, jei turite širdies problemų, šį vaistą vartokite atsargiai, o dar geriau – apskritai jo venkite.

Jei vartojate kraują skystinančių vaistų

Jeigu gydytojas Jums paskyrė vaistų, kurie neleidžia kraujui greitai krešėti, pavyzdžiui, antikoaguliantų (pvz., varfarino) ir antitrombocitinių preparatų (pvz., Plavix), ibuprofeno vartoti negalima. Faktas tas, kad šių vaistų derinys daug kartų padidina komplikacijų riziką.

Jeigu turite virškinimo trakto problemų

Pirma, ibuprofenas dirgina skrandžio ir žarnyno gleivinę. Ir, antra, jis gali sumažinti kraujotaką šioje srityje ir sumažinti svarbių organų gebėjimą atsistatyti. Dėl šios priežasties ibuprofeno negalima vartoti, jei turite virškinimo problemų arba sergate uždegimine virškinimo trakto liga.

Išeiti iš AMP versijos