Sportas / Sveikata

Įrodyta: trečioji „Pfizer“ vakcinos dozė yra veiksminga 96 proc.

„Pfizer“ paskelbė III fazės klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau kaip 10 000 žmonių, rezultatus, susijusius su trečiąja „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos doze. Mokslininkai nustatė, kad papildoma dozė 95,6 % apsaugo nuo COVID-19 ligos.

Pranešimą spaudai galima rasti „Pfizer“ interneto svetainėje.

Trečia „Pfizer“ vakcinos dozė apsaugo nuo koronaviruso beveik 96 proc.

Koronaviruso pandemija tęsiasi, kai kurie žmonės buvo paskiepyti prieš metus, todėl jų imunitetas nuo koronaviruso mažėja. Jungtinė Karalystė, Izraelis, Italija, JAV, Lietuva ir kitos šalys jau skiria trečiąją koronaviruso vakcinos dozę pažeidžiamiausioms grupėms – pagyvenusiems žmonėms ir žmonėms, kurių imunitetas nusilpęs. 2021 m. spalio 13 d. PSO taip pat paskelbė, kad žmonėms būtina trečioji dozė.

Spalio 21 d. „Pfizer“ pranešime spaudai paskelbė III fazės klinikinio tyrimo, kurio metu buvo tiriama trečioji vakcinos dozė, rezultatus.

pfizer vakcina nuo covid 19

Kaip buvo atliekami tyrimai?

Buvo užsiregistravę daugiau nei 10 000 žmonių (tikslaus skaičiaus bendrovė nenurodė). Vidutinis dalyvių amžius buvo 53 metai.

Visi jie prieš maždaug 11 mėnesių buvo paskiepyti standartine dviejų dozių Pfizer/BioNTech vakcina. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi 1:1 grupes – vienai buvo suleista standartinė 30 mikrogramų vakcinos dozė, o kitai – placebas.

Praėjus savaitei po vakcinos arba placebo suleidimo, dalyviams buvo pradėti registruoti visi COVID-19 atvejai. Stebėjimas buvo tęsiamas 2,5 mėnesio.

Vakciną gavusioje grupėje susirgo 5 žmonės, o placebą gavusioje grupėje – 109 žmonės. Remdamiesi šiomis vertėmis, mokslininkai apskaičiavo, kad trečioji dozė nuo ligos apsaugo 95,6 %.

„Pfizer“ taip pat pridūrė, kad tyrimas buvo atliktas tuo metu, kai daugelyje šalių jau vyravo delta koronaviruso atmaina, o tai reiškia, kad vakcina išlieka veiksminga prieš naująjį variantą.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras paskelbė statistinius duomenis apie nepageidaujamo poveikio dažnumą po trečiosios „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ koronavirusų mRNA vakcinų dozės. Vietinės reakcijos (rankos skausmas ar patinimas) po trečiosios vaisto dozės pasireiškė dažniau nei po antrosios dozės, o sisteminės reakcijos (galvos skausmas, pykinimas, limfnazgių padidėjimas ir kt.) – rečiau nei po antrosios dozės.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button