Įsigijote naują „Android“ išmanųjį telefoną? Pirmi žingsniai, ką turite padaryti

Naujas android telefonas

Jei ką tik įsigijote  visiškai naują Android išmanųjį telefoną, rekomenduojama atkreipti ypatingą dėmesį į pradinę jo sąranką. Manoma, kad „Google“ operacinė sistema yra daug funkcionalesnė, tačiau sunkiau įsisavinama, palyginti su „iOS“.

Štai kodėl svarbu viską nustatyti iš karto, kad galėtumėte naudotis naujuoju telefonu maksimaliai maloniai. Ką kiekvienas „Android“ savininkas turėtų daryti su savo išmaniuoju telefonu, kai tik išima jį iš dėžutės?

Atnaujinkite Android sistemą ir programas

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti nusipirkus naują Android išmanųjį telefoną, yra patikrinti, ar nėra programinės įrangos atnaujinimų, ypač jei įrenginys parduodamas ilgą laiką.

Norėdami patikrinti, ar yra naujinimų, eikite į Nustatymai → Apie įrenginį > Programinės įrangos naujinimas (atsižvelgiant į įrenginį). Sistemos ir programų atnaujinimas į naujausias versijas padidina telefono našumą, saugumą ir bendrą stabilumą.

Susiekite savo išmanųjį telefoną su Google paskyra

Tai vienas svarbiausių dalykų, be kurio „Android“ tinkamai neveiks. Norint įdiegti programas per „Google Play“, gauti el. laiškus ir sinchronizuoti duomenis bei kontaktus, reikalinga „Google“ paskyra.

Norėdami susieti naują įrenginį su „Google” paskyra, nustatymuose eikite į „Paskyros” (arba „Vartotojai ir paskyros”), tada spustelėkite „Pridėti paskyrą” ekrano apačioje ir pasirinkite jo tipą – „Google”.

Pašalinkite nereikalingą programinės įrangos šlamštą

Tokie gamintojai kaip „Xiaomi“ ir „Realme“ dažnai pristato savo įrenginius su įvairiomis patentuotomis programėlėmis. Kai kurios iš jų yra gana naudingos, tačiau dažniausiai dauguma šių programų neduoda jokios naudos ir tik užkemša RAM.

Nereikalinga programinė įranga

Perkelkite duomenis iš senojo telefono

Nustatant naują išmanųjį telefoną, pati sistema klausia, ar norite perkelti duomenis iš senojo įrenginio, jei tokį turite. Naudodami šią funkciją galite importuoti visas programas ir duomenis iš senojo telefono naudodami suderinamą USB kabelį.

Taip pat yra trečiųjų šalių failų bendrinimo programų (Files from Google, Send Anywhere ), kurias galima naudoti failams, programėlėms, vaizdo įrašams, muzikai ir dokumentams belaidžiu būdu perkelti į naują įrenginį.

Be to, tokios įmonės kaip „Huawei“, „Samsung“ ir „OnePlus“ turi savo telefonų klonavimo programėles, kurios gali importuoti ne tik programėles ir duomenis, bet ir tekstinius pranešimus bei skambučių žurnalus iš seno telefono į naują.

Sukurkite atsarginę kopiją

Dabar, kai atlikote pagrindinius veiksmus, laikas įjungti „Android“ atsarginės kopijos paslaugą. Norėdami tai padaryti, eikite į „Nustatymai“ → „Sistema“ → „Atsarginė kopija“. Jei atsarginę kopiją kuriate pirmą kartą, įgalinkite „Google One“ automatinio atsarginio kopijavimo paslaugą ir vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas.

Dabar visos jūsų programos ir programų duomenys, skambučių istorija, kontaktai, išmaniojo telefono nustatymai (įskaitant „Wi-Fi“ slaptažodžius), SMS, nuotraukos ir vaizdo įrašai bus saugomi jūsų „Google“ disko paskyroje.

Įjunkite „Rasti įrenginį“

Ir galiausiai verta pasirūpinti savo „Android“ apsauga, kol jam kas nors nenutiks. Ši funkcija padės jums rasti arba užrakinti telefoną nuotoliniu būdu, jei jis pamestas arba pavogtas.

Norėdami tai padaryti, turite įjungti „Rasti įrenginį“, atidaryti išmaniojo telefono nustatymus ir eiti į „Google“ → „Sauga“ → „Rasti įrenginį“. Įsitikinkite, kad jūsų išmanusis telefonas yra prijungtas prie interneto ir vieta visada įjungta, kad galėtų sekti jūsų telefoną.

Išeiti iš mobilios versijos