Įvardijo 3 išmaniojo laikrodžio trūkumus, kurie gali atstumti vartotoją

Išmanieji laikrodžiai

Išmanusis laikrodis – įtaisas, kurį kartais naudoja net vyresnio amžiaus žmonės. O užimtam žmogui šis prietaisas yra nepakeičiamas pagalbininkas versle. Tačiau bet kuriame įrenginyje galite rasti trūkumų – pakalbėkime apie juos šiame straipsnyje.

Laikrodis turi būti dažnai įkraunamas

Įprastą kvarcinį laikrodį maitina miniatiūrinė baterija, kurios talpos pakanka metams ar ilgiau. Šiuolaikinis mechaninis laikrodis turi pakrovimo funkciją nuo rankos judesio. O išmanųjį laikrodį krauti reikia bent kartą per savaitę. Juk viduje yra tikras, bet miniatiūrinis kompiuteris, komunikacijos modulis ir ekranas – visa tai sunaudoja atitinkamą kiekį energijos.

Nors šiuolaikinės baterijos yra pažengusios į priekį, jos dar nėra tokios, kad laikrodį būtų galima įkrauti kartą per metus. Labai aktyviai naudojant (GPS, mobilusis tinklas) toks delninis įrenginys gali išsikrauti net per parą.

Taip pat veikimo laiką nuo vieno įkrovimo iki kito įtakoja temperatūra. Žiemą laikrodį krauti reikia daug dažniau, jei daug laiko praleidžiate lauke. Laimei, šią problemą išspręs „PowerBank“ ir greito įkrovimo funkcijos – per trumpą laiką įrenginys gali būti prisotintas energijos iš nešiojamos baterijos.

Medicininės funkcijos nėra tikslios

Priklausomai nuo modelio, toks prietaisas gali skaičiuoti pulsą, kvėpavimo dažnį, slėgį, matuoti kažką panašaus į KMĮ ir daug daugiau. Paprastai už tokius matavimus yra atsakingas šviesos diodas ir foto jutiklis, kuris analizuoja kraujo pulsaciją. Bet matavimo duomenys nėra medicininiai, o sukurti tik informaciniais tikslais. Instrukcijose tai bus parašyta. Tai yra, patys gamintojai pareiškia, kad tokiais duomenimis 100% pasitikėti nereikėtų.

Reikalingas išmanusis telefonas

Norint patogiai naudoti išmanųjį laikrodį, reikalingas išmanusis telefonas, su kuriuo laikrodis bus sujungtas per Bluetooth. Išmaniajame telefone turėtų būti programa, kuri braižo grafikus, rodančius veiklą ir kitus parametrus.

Kodėl tai minusas? Tai dar viena papildoma programa jūsų išmaniajame telefone, kuriai sugaišite savo laiką, jei norėsite visapusiškai išnaudoti išmanųjį laikrodį.

Dažnai nutinka taip, kad laikrodis praranda ryšį su išmaniuoju telefonu. Vartotojas gali prarasti įprastus pranešimus apie skambučius ar SMS laikrodžio ekrane.

Tačiau pažvelgus iš kitos pusės, išmanusis laikrodis – puikus pagalbininkas įvairiais atvejais. Nereikia išimti išmaniojo telefono, kad galėtumėte peržiūrėti laiką, orą ir pranešimus. Kai kurios programėlės turi komunikacijos modulį ir netgi palaiko ryšį su garso ir vaizdo ryšiu bei tekstu. Dabar yra daugybė modelių – kiekvienam skoniui.

Exit mobile version