Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2025 m. birželio 20 d. privalomas išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių energijos suvartojimo ženklinimas

2 min. skaitymo

Europos Komisija, bendradarbiaudama su ES valstybėmis narėmis, nusprendė 2022 m. įvesti išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių energijos vartojimo efektyvumo ženklinimą. Pagaliau etiketėje pirmą kartą bus nurodytas ir pataisomumo indeksas. Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintojai A-E skalėje turės nurodyti, kaip gerai jų prietaisai yra pataisomi.

  • Energijos vartojimo efektyvumo klasių skalė nuo A iki G.
  • Šio gaminio energijos vartojimo efektyvumo klasė.
  • Akumuliatoriaus veikimo trukmė per ciklą valandomis ir minutėmis, kai akumuliatorius visiškai įkrautas.
  • Patikimumo klasė daugkartinio laisvo kritimo atveju.
  • Akumuliatoriaus veikimo trukmė ciklais.
  • Remonto klasė.
  • Apsaugos klasė.

Prietaisų pataisomumo indeksas

Naująjį energijos vartojimo efektyvumo ženklą nuo 2025 m. birželio 20 d. bus galima rasti ant prietaisų ir pakuočių visoje ES – bent jau taip teigiama tuo metu paskelbtame pranešime. Prietaisui išardyti reikalingų veiksmų skaičius, atsarginių dalių prieinamumas ir programinės įrangos atnaujinimo trukmė yra vieni iš svarbių veiksnių, pagal kuriuos prietaisas skirstomas į kategorijas skalėje, kurioje rodoma įrankio piktograma. Ši skalė taikoma tik pirmą kartą rinkai pateikiamiems prietaisams, todėl į ją neįtraukiami naudoti prietaisai.

Ekologinio projektavimo reikalavimai taikomi išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, kurie ES rinkai bus pradėti tiekti nuo 2025 m. birželio 20 d.

Ekologinio projektavimo reikalavimai apima:

  • atsparumas atsitiktiniam kritimui ar įbrėžimams ir apsauga nuo dulkių bei vandens;
  • pakankamai ilgaamžės baterijos, kurios gali atlaikyti ne mažiau kaip 800 įkrovimo ir iškrovimo ciklų ir išlaikyti ne mažiau kaip 80 % pradinės talpos;
  • išardymo ir remonto reikalavimai, įskaitant gamintojų pareigą pateikti svarbiausias atsargines dalis per 5-10 darbo dienų ir 7 metus nuo gaminio modelio pardavimo ES rinkoje pabaigos;
  • galimybė ilgesnį laiką gauti operacinės sistemos atnaujinimus (ne mažiau kaip 5 metus nuo paskutinio gaminio modelio prietaiso pardavimo pabaigos dienos);
  • nediskriminacinė profesionalių remontininkų prieiga prie bet kokios pakeitimui reikalingos programinės ar programinės įrangos.

Šaltinis: stadt-bremerhaven.de

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus