Jie surenka dulkes ir valo orą: 4 geriausi kambariniai augalai vaikų kambariui


Geriausi kambariniai augalai vaiku kambariui

Augalų buvimas vaikų kambaryje, ypač šiuolaikinių butų sąlygomis, yra privalomas, nes jie surenka dulkes, ramina vaiką, užpildo kambarį maloniu aromatu ir tiesiog sukuria reikiamą mikroklimatą. Žinoma šie augalai neturi būti nuodingi, skleisti stiprų aromatą ar alergizuoti. Šiuo atžvilgiu galime drąsiai teigti, kad augalų pasirinkimas vaikų kambariui nėra lengva užduotis. Tačiau kokius augalus pasirinkti?

Sansevjera

Tai lengvai prižiūrimas ir nepretenzingas augalas su gražiais dekoratyviniais lapais ir mažais baltais žiedais. Yra daug Sansevjera veislių, kurios skiriasi lapų rašto tipu. Gerai auga pavėsyje arba šviesioje vietoje, normalioje kambario temperatūroje, tačiau žiemą patalpoje neturi būti šalčiau nei 16 laipsnių.

Laistymas turi būti sistemingas ir reguliarus. Šaltuoju metų laiku laistyti reikėtų rečiau nei vasarą. Mėgsta priežiūrą ir dažną lapų valymą. Šis augalas sugeba išvalyti orą, todėl vaiko kambaryje jis tiesiog būtinas.

Chlorofitas (Chlorophytum)

Šis augalas sugeba išvalyti orą, sugerdamas visas kenksmingas medžiagas kaip kempinė ir išskirdamas į erdvę gryną deguonį. Ši gėlė nėra pavojinga, jei vaikas ją pakramtytų. Standartinis laistymo dažnis yra du kartus per savaitę vasarą ir vieną kartą žiemą. Chlorofitas nemėgsta šalto ir kieto vandens.

Citrinmedis

Šio medžio lapai išskiria eterinius aliejus, dėl kurių patalpos oras prisipildo gaivos, lengvumo ir grynumo. Be to, jis turi antimikrobinį poveikį. Šių savybių turi ir citrinmedžio vaisiai bei žiedai. Tuo pačiu metu eteriniai aliejai neturi ryškaus kvapo, todėl vaikas praktiškai nejaučia augalo buvimo kambaryje.

Reikia kasdien ir gausiai laistyti. Neleiskite išdžiūti vasarą, kitaip lapai pradės riestis ir kristi. Žiemą augalą reikia laistyti tik 1-2 kartus per savaitę. Būtina stebėti augalo lapus, jis nemėgsta dulkių kaupimosi.

Kipariso medis

Nepaliks be dėmesio nei vaikų, nei suaugusiųjų, negana to, kiparisas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios leidžia naikinti ore esančius grybelius ir bakterijas. Be to, jis pritraukia dulkes ir valo orą kaip dulkių siurblys.

Ryte reikia išsklaidytos, bet ryškios šviesos, o dieną – pusiau (geriausiai tinka šiaurės arba rytų orientacijos langai). Vasarą reikia sistemingai ir saikingai sudrėkinti žemę vazone, o žiemą – retai ir nedideliu kiekiu vandens (maždaug 1 kartą per 7 dienas).


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos