Naujienos

Jungtinės Karalystės prekybos centrai apribojo aliejaus pardavimą

Didžiosios Britanijos prekybos centrai apribojo prekybą aliejumi, nes dėl karo Ukrainoje sumažėjo jo atsargos. Beje, produktai jau pabrango.

JK prekybos centrai apribojo aliejaus pardavimą

Didžioji dalis saulėgrąžų aliejaus Didžiojoje Britanijoje importuojama iš Ukrainos, o dėl eksporto sutrikimų jo trūksta ir didėja alternatyvių produktų paklausa. Apie tai pranešė BBC.

JK korporacija „Tesco“ vienam klientui leidžia įsigyti tik tris aliejaus butelius. „Waitrose“ ir „Morrisons“ pirkėjams leido pirkti tik du butelius aliejaus.

Aliejus

Alyvuogių, rapsų ir saulėgrąžų aliejai įtraukti į kai kurių prekybos centrų parduotuvėse ir internetu taikomus apribojimus. Tačiau Britų mažmeninės prekybos konsorciumas teigia, kad šie apribojimai yra tik laikina priemonė, kuria siekiama „užtikrinti prekių prieinamumą visiems“.

Prekių trūkumas turėjo įtakos prekių kainų augimui. Pavyzdžiui, nuo 2022 m. sausio mėn. vieno litro saulėgrąžų aliejaus butelis pabrango vidutiniškai 1,26 svaro, t. y. daugiau nei 10 %.

Penkių litrų butelio kaina padidėjo 6 %. Vidutinė ekologiško saulėgrąžų aliejaus litro kaina nepakito ir siekė 3,10 GBP.

Saulegrazu aliejus

Didžiosios Britanijos maisto produktų gamintojai, naudojantys saulėgrąžų aliejų kaip ingredientą savo produktuose, pavyzdžiui, traškučiuose, taip pat pranešė apie tiekimo problemas. Maisto standartų agentūra ir Škotijos maisto standartų agentūra informavo vartotojus, kad kai kuriuose produktuose, kurių etiketėse nurodyta, kad juose yra saulėgrąžų aliejaus, iš tikrųjų gali būti alternatyvių produktų, pavyzdžiui, rapsų aliejaus.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button