Ką daryti, jei telefoną įmetėte į vandenį: įrenginio išsaugojimo vadovas

Telefonas įkrito į vandenį

Išmaniojo telefono įkritimas į vandenį gali turėti pražūtingų pasekmių. Jei kada nors atsidūrėte tokioje situacijoje, žinote, kaip svarbu greitai veikti, kad išvengtumėte tolesnės žalos. Šiame vadove mes jums pasakysime, ką daryti, jei telefonas įkrito į vandenį.

Bet kokia technika nemėgsta netikėto susidūrimo su vandeniu. Toks nemalonus įvykis gali turėti keletą pasekmių. Jei jūsų telefonas turi aukštą vandens patekimo apsaugos (IP) laipsnį, greičiausiai viskas bus gerai. Tačiau jei šios įrenginio charakteristikos yra žemos arba jos visai nėra – įkritus į vandenį gali būti padaryta katastrofiška žala, todėl reikia veikti greitai.

Ką daryti, kai telefonas įkrito į vandenį?

Kai vanduo patenka į telefoną, jis liečiasi su vidiniais elektroniniais komponentais ir gali sukelti trumpąjį jungimą. Rezultatas gali būti laikinas įrenginio išsijungimas arba gedimas.

Štai ką daryti su telefonu, jei jis nukrito į vandenį:

Išjunkite telefoną. Prieš darydami ką nors kita, išjunkite telefoną. Kol įrenginys paliekamas įjungtas, vis didėja tikimybė, kad jis bus sugadintas visam laikui.
Nuimkite dangtelį. Jei jūsų telefone yra dėklas, pirmiausia jį nuimkite. Dėklas gali sulaikyti vandenį ant korpuso, kur jis gali prasiskverbti į vidų.
Išimkite SIM kortelę. Jei jūsų telefone yra SIM kortelė, naudokite sąvaržėlę, kad ištrauktumėte SIM kortelės dėklą. Nuvalykite SIM kortelę sausai ir padėkite ją į šalį.
Išimkite akumuliatorių. Jei jūsų telefone yra išimama baterija (mažai tikėtina), išimkite ją. Tai taip pat leis efektyviai išjungti telefoną, jei nepavyko to padaryti kitais būdais. Jei pavyko išimti bateriją, nuvalykite ją sausai ir padėkite į šalį. Neuždarykite akumuliatoriaus skyriaus dangtelio, taip telefoną išdžiovinsite lengviau. (Jei akumuliatoriaus negalima išimti, praleiskite šį veiksmą).
Pašalinkite viską, ką galite. Jei jūsų telefone yra vidinis rašiklis ar kiti skyreliai ar dangteliai, išimkite juos.
Nuvalykite telefoną sausai. Pašalinkite likusį vandenį iš telefono išorės.
Švelniai pakratykite telefoną. Tvirtai laikydami įrenginį, švelniai jį purtykite, kad iš įkrovimo prievado, garsiakalbių, fizinių mygtukų, ausinių lizdo, SIM kortelės lizdo ir kitų angų pasišalintų vanduo.
Išdžiovinkite telefoną. Pamiršk ryžius! Jei turite silikagelio, kuris tiekiamas mažose pakuotėse su daugybe naujų elektroninių prietaisų, naudokite jį. Tokį gelį galima įsigyti beveik bet kurioje techninės įrangos parduotuvėje arba rasti batų dėžutėje.

Ko tiksliai nereikėtų daryti, jei telefonas įkrito į vandenį?

Nenaudokite per didelio karščio telefonui džiovinti, nes tai gali dar labiau sugadinti vidinius komponentus. Niekada nenaudokite plaukų džiovintuvo, orkaitės, mikrobangų krosnelės ar kito šilumos šaltinio. Taip pat neįjunkite ir neįkraukite telefono, kol jis visiškai neišdžiūvo, nes tai gali sukelti trumpąjį jungimą ir dar labiau sugadinti įrenginį.

Ar ryžiai gali padėti išdžiovinti šlapią telefoną?

Nors ryžiai yra populiari priemonė džiovinti bet kokią į vandenį įkritusią įrangą, tai toli gražu nėra pats efektyviausias būdas. Tiesą sakant, tai netgi gali pakenkti jūsų telefonui, nes dulkės ir smulkios dalelės, pvz., ryžių miltai, gali patekti į įtaisą ir dar labiau pakenkti. Vietoj to geriau naudoti džiovinimo priemonę, pavyzdžiui, silikagelį arba drėgmę sugeriančius maišelius.

Kas yra IP apsaugos klasė?

IP reitingas arba apsaugos nuo drėgmės ir dulkių laipsnis parodo, koks prietaiso atsparumas šiems dviems dirgikliams. Pirmasis IP reitingo skaičius rodo apsaugos nuo kietų objektų, tokių kaip dulkės, lygį, o antrasis – apsaugos nuo vandens lygį. Kuo didesnis skaičius, tuo įrenginys yra atsparesnis.

Rezultatas

Telefono įmetimas į vandenį gali sukelti stresą, tačiau yra veiksmų, kurių galite imtis, kad sumažintumėte žalą. Svarbiausia išjungti telefoną ir kuo geriau jį išdžiovinti. Naudojant džiovinimo priemonę, pvz., silikagelį, galima sugerti drėgmę ir išvengti tolesnės žalos. Galų gale visada galite kreiptis į aptarnavimo centrą, kur specialistai bandys sutvarkyti išmanųjį telefoną, o jei niekas nepadės, prisiminkite, kad yra duomenų atkūrimo ir telefono keitimo galimybės.

Dalintis:
Exit mobile version