Ką galima sodinti iškastų bulvių vietoje?

Bulvės sode

Sode galioja 1 taisyklė, kad toje pa2ioje vietoje negalima sodinti to paties derliaus keletą metų iš eilės, ypač esant dideliam mikroelementų poreikiui. Pati daržovė, metai iš metų auginama toje pačioje vietoje, išskirs iš dirvožemio tas pačias medžiagas, dėl to jos derlius neišvengiamai sumažės. yra tokia kultūra, kuri turi didelį maistinių medžiagų poreikį.

Ką galima sodinti į lysves, kuriose anksčiau buvo auginamos bulvės?

Svogūnai, česnakai

Tai visada yra saugi parinktis. Šie augalai nereiklūs priežiūrai, greitai auga,. Taip pat jie išskiria fitoncidus, padedančius kitiems augalams esantiems šalia.

Morkos, pastarnokai, petražolės šaknys, krapai, pankoliai

Šios daržovės taip pat yra puikus pasirinkimas. Jiems net nereikia trąšų. Tiesiog supurenkite lysves, jas sudrėkinkite, pasėkite sėklas ir ant viršaus lengvai pabarstykite sausu žemės sluoksniu.

Pupelės

Nepretenzingi ankštiniai augalai: po bulvių sode gerai jausis pupos, pupelės, žirniai. Jas itin lengva prižiūrėti. Be to, ankštiniai augalai puikiai susidoroja su užduotimi praturtinti dirvą azotu.

Burokėliai

Burokėliai priklauso pasėliams, kurie gali augti su minimalia priežiūra dirvožemyje, išeikvotame po bulvių. Šios daržovės skanios ir naudingos, prinoksta per 1,5-3 mėnesius, priklausomai nuo veislės.

Baltieji kopūstai, rūtos, ropės, ridikai, ridikai, ropės, daikonai, brokoliai, žiediniai kopūstai

Kopūstai po bulvių yra dar vienas puikus pasirinkimas. Beveik visi šios šeimos atstovai džiugins gražiu derliumi, sodinami net vasaros viduryje.

Salotos, špinatai

Įvairių rūšių salotos ir špinatai auga itin greitai, nereikalauja daug sodininko priežiūros ir neužima daug vietos sode. Kaip tik tai, ko reikia. Šiandien yra tokių veislių, kurios visiškai sunoksta iki antros savaitės po sėjos!

Ko negalima sodinti po bulvių?

Primename, kad bulvės aktyviai sunaudoja maisto medžiagas ir skurdina dirvą. Todėl pagal taisykles galite grąžinti bulves į tą patį sklypą ne anksčiau kaip po ketverių metų.

Jei sklypą planuojate tik bulvėms, skirkite jam bent metus „pailsėti“, kitą sezoną pasodindami jame cukinijas, agurkus, moliūgus, kopūstus, moliūgus, pupeles ar svogūnus. Po jų pasodinus bulves, bus geras derlius.

Išeiti iš AMP versijos