Ką reikia žinoti apie padangų pasirinkimą?

Tinkamas padangų pasirinkimas

Automobilio padangos yra vienintelė transporto priemonės dalis, kuri liečiasi su kelio danga, todėl jų būklė turi įtakos veiksmingam sukimo momento perdavimui ratams, stabdymo kelio ilgiui, reakcijos į vairo judesius greičiui ir vairavimo komfortui. Nudilusios padangos labai sumažina saugumą ir gali sukelti tragišką avariją.

Kaip atsakingai pasirinkti padangas savo automobiliui?

Automobilio padangas reikėtų rinktis pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Kiekviename automobilio vadove nurodyta, kokios padangos ir ratlankiai rekomenduojami jūsų automobiliui. Automobilio gamintojas paprastai nurodo kelis dydžius. Jie suskirstyti į dvi grupes: rekomenduojami dydžiai ir pasirenkamieji dydžiai. Visada laikykitės automobilio gamintojo rekomendacijų dėl padangų dydžio. Jei kyla abejonių, kreipkitės į techninės priežiūros konsultantą internetinėje parduotuvėje, kuris jums patars ir užsakys geriausias jūsų automobilio modeliui tinkamas padangas.

Vienos ašies padangos turi būti su vienodais protektoriais. Ant tos pačios automobilio ašies negalima naudoti dviejų skirtingų padangų. Tokiu atveju kiekvienas ratas turės skirtingą sukibimą ir skirtingai reaguos, pavyzdžiui, į stabdymą. Dėl to net ant sausos kelio dangos gali kilti slydimas.

Padangų keliamoji galia ir greičio įvertinimas. Tai kiti svarbūs elementai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra apkrovos indeksas ir greičio rodiklis. Svarbu žinoti, kad negalima naudoti padangų, kurių keliamosios galios indeksai ir greičio kategorijos yra mažesnės nei rekomenduojamos. Dėl to gerokai sumažėja padangų saugumas ir greičiau dėvisi padangos. Tai taip pat gali būti pagrindas draudimo bendrovei atsisakyti mokėti kompensaciją įvykus eismo įvykiui.

Protektoriaus tipas. Skirtingoms sąlygoms ir vairavimo stiliui reikia rinktis skirtingus protektoriaus tipus. Pagrindinis modelis yra simetriškas. Jis ypač rekomenduojamas vasarinėms padangoms ir vargu ar tiks žiemos sąlygomis. Jos konstrukcija užtikrina aukštą padangos akustinį komfortą ir kartu su tinkamu gumos mišiniu sumažina degalų sąnaudas dėl mažesnio pasipriešinimo riedėjimui.

Dar viena populiari grupė – padangos su kryptiniais protektoriais. Dėl gamintojo nurodytos riedėjimo krypties šios padangos turi išskirtinį V formos protektorių, kuris užtikrina veiksmingą vandens pašalinimą ir gerą reakciją į transporto priemonės greitėjimą ir stabdymą. Jas rekomenduojama montuoti automobiliuose su galingais varikliais.

Kita grupė – padangos su asimetriniu protektoriumi, kurios dominuoja padangų gamintojų asortimente. Vidinė protektoriaus dalis yra glaudžiau sujungta ir yra atsakinga už vandens pašalinimą iš po ratų. Kita vertus, išorinė padangos dalis yra atsakinga už sukibimą važiuojant tiesiai ir posūkiuose. Dėl asimetrinės konstrukcijos užtikrinamas didesnis nei simetrinių padangų automobilio stabilumas posūkiuose, ilgesnis protektoriaus tarnavimo laikas ir komfortas.

Padangų klasė. Pasirinktų padangų klasę verta susieti su vairavimo stiliumi. Kiekvienas geras gamintojas siūlo įvairių markių skirtingų klasių padangas. Pagrindinį skirstymą sudaro ekonominės, vidutinės ir aukščiausios klasės gaminiai, kurių kaina atspindi siūlomo gaminio galimybes.

Kodėl reikia sezoniškai keisti padangas?

Renkantis padangas svarbu atsižvelgti į tai, kokiomis sąlygomis jos dažniausiai bus naudojamos. Vasarą patartina rinktis padangas, kurios užtikrina geresnį automobilio sukibimą su sausu keliu. Jei automobilis daugiausia bus naudojamas mieste ir užmiestyje, gerai prižiūrimais keliais, verta apsvarstyti galimybę įsigyti universalias padangas. Tai leidžia saugiai vairuoti bet kuriuo metų laiku.

Svarbiausias skirtumas tarp vasarinių ir žieminių padangų yra tas, kad žieminės padangos gaminamos iš minkštos gumos, kuri žemoje temperatūroje nėra linkusi kietėti. Antrasis skirtumas yra didesnis protektorius – žieminių padangų protektorius turi būti ne mažesnis kaip 4 mm. Važiavimas apledėjusiais keliais su vasarinėmis padangomis gerokai pailgina stabdymo kelią ir gali būti labai pavojingas.

Exit mobile version