Kada geriausia kasti bulves 2023 m.?


Kad nuimtas bulvių derlius gerai išsilaikytų, reikia žinoti, kada pradėti kasti bulves. Tiesa, kada pradėti tai daryti, priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, nuo bulvių veislės, oro sąlygų, sodinimo laiko, priežiūros ir kt.

Kada kasti naujas bulves?

Yra keletas požymių, kurie parodo, kada galima kasti naujas bulves:

Kada kasti ilgalaikiam saugojimui skirtas bulves?

Manoma, kad geriausias laikas kasti bulves saugojimui yra pirmosios rugsėjo dienos. Bulves patartina kasti sausu ir saulėtu oru.

Norint nustatyti, kada kasti bulves, reikia stebėti jų viršūnes. Nukritusios viršūnės laikomos pirmuoju požymiu, kad bulves galima kasti. Kitas ženklas – kai viršūnės pradeda gelsti ir džiūti.

Jei bulvės su žaliomis viršūnėlėmis, dar ne laikas kasti. Jei viršūnės išlieka mėsingos ir žalios, vadinasi, jos ir toliau gauna maistinių medžiagų, kurių gali trūkti bulvėms. Kad nereikėtų spėlioti, geriau iškasti vieną ar kelis krūmus ir patikrinti bulvių odelės storį ir stiprumą.

Kas neturėtų valgyti bulvių

Geriausias būdas kasti bulves

Likus savaitei iki bulvių kasimo, viršūnes geriau nupjauti ir sudeginti, o gautus pelenus panaudoti augalams tręšti ir dirvai nurūgštinti.

Ką naudojate bulvėms kasti? Jei naudosite kastuvą, galite smarkiai susigadinti nugarą. Todėl bulves geriau kasti šakėmis. Kaskite jas maždaug 15-20 cm nuo krūmo pagrindo ir atsargiai apverskite dirvą. Tada iš duobės kraštų iškaskite žemę – ten gali būti šiek tiek bulvių.

Alternatyva kasimui šakėmis ir kastuvu – pėsčiomis varomas traktorius. Bulvių kasimas traktoriumi turi privalumą: jei bulvės buvo kasamos kultivatoriumi, atstumas tarp pasėlių yra toks, kad ratai neįsirėžia į kaimyninę duobę.

Prieš išvežant bulves iš daržo saugojimui, jas reikia išdžiovinti. Jei dirva smėlinga, o oras sausas ir šiltas, tai galima padaryti tiesiog lauke, bulves paskleidžiant plonu, lygiu sluoksniu. Jei oras drėgnas, derlių geriau džiovinti po stogine.

Prieš laikydami bulves, jas surūšiuokite – pažeistas bulves sudėkite atskirai. Laikymas turėtų būti 4,5-7 °C temperatūroje. Reguliariai tikrinkite bulves ir pašalinkite visas, kurios turi puvimo ar išdžiūvimo požymių.

Kada kasti bulves pagal 2023 m. Mėnulio kalendorių?

Palankios dienos bulvėms kasti 2023 m. rugpjūtį yra rugpjūčio 14-20 d., 2023 m. rugpjūčio 25, 29 ir 30 d. Tai Mėnulio datos, tačiau, žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kada bulvės buvo pasodintos.

Negalima kasti bulvių 2023 m. rugpjūčio 26, 27 ir 28 dienomis.

Pagal Mėnulio kalendorių 2023 m. rugsėjį ekspertai palankiomis laiko šias dienas: rugsėjo 1-2, 6-11, 15-21, 23-26 ir 29-30 d.

Išeiti iš AMP versijos