Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Kada Helovinas (Halloween)?

Daugelyje pasaulio šalių Helovinas (Halloween) švenčiamas kiekvienų metų spalio 31 d. Ji švenčiama Visų šventųjų dienos išvakarėse. Šį šventė simbolizuoja žiemos pradžią ir blogio jėgų atėjimą.

Moliugai per Helovina

Helovinas (Halloween)

Šventinės tradicijos ir ritualai

Svarbus šventės atributas – „Jack Light“ (moliūgas su išpjautomis akimis ir burna, kurio viduje dega žvakė).

Neatsiejama Helovino (Halloween) dalis yra kostiumai, kuriuose vaizduojamos įvairios mitologinės būtybės. Dažniausiai apsirengiama juodos ir raudonos spalvos kostiumais su apsiaustais su gobtuvais. Populiarūs vampyrai, vaiduokliai ir raganos.

Vaikai eina nuo durų prie durų ir prašo šeimininkų saldainių. Be to, per šią šventę labai populiaru žiūrėti siaubo filmus.

Šios šventės metu gaminami patiekalai, kurių pagrindinis ingredientas yra obuolys: karamelė, sirupas, irisas ir kukurūzų formos saldainiai. Kepama „Barmbrack“ duona – airiškas kepinys su vynuogėmis.

Daugelyje pasaulio miestų šios šventės proga organizuojamos bauginančios šventės. Airijoje vyksta fejerverkų festivalis, o Japonijoje – paradai.

Šventės istorija

Helovinas sėkmingai atėjo į mūsų amžių nuo senovės laikų.

Žodis „Helovinas“ (Halloween) sutrumpintai reiškia All-Hallows-Even ir škotiškai reiškia „Visų šventųjų naktį“. Tai nebūtinai yra tiesa, jei pažvelgsime į šio šėtoniško reikalo atributiką ir ritualus.

Nuo neatmenamų laikų pirmosios lapkričio mėnesio dienos Katalikų Bažnyčioje buvo skirtos mirusiesiems atminti. Taigi lapkričio 1 d. švenčiama Visų šventųjų diena, o lapkričio 2 d. – Atminimo diena.

Ši diena turėjo mistinių savybių, nes žmonės tikėjo, kad protėvių sielos kuriam laikui sugrįžta į savo namus ir atneša į mūsų pasaulį blogio jėgas.

Norėdami jį atbaidyti ir išgąsdinti, žmonės savo namų languose kabindavo įvairias daržoves, kuriose išraižydavo akis ir burną, o į vidų įdėdavo degančias žvakes. Vėliau iš visų daržovių liko tik moliūgas, kuris tapo žinomas kaip „Džeko lempa“.

Helovynas apranga

Pagrindiniai Helovino (Halloween) atributai

  • Džeko moliūgo žibintas ;
  • kostiumai;
  • oranžinės ir juodos spalvos;
  • baisiai atrodantys skanėstai.

Į Ameriką atsikėlę škotai ir airiai atsivežė savo Helovino tradicijas. Vėliau ši baisi ir linksma šventė paplito visame pasaulyje.

XX a. Helovino ritualai ėmė panašėti į teatro spektaklius, kostiumų šou, atrakcionus ir šventes, kurių pagrindinis tikslas – gąsdinti ir linksminti.

Kada Helovinas (Halloween) 2021, 2022, 2023, 2024 metais?

Helovinas 2021 metais Spalio 31 d. (sekmadienis)
Helovinas 2022 metais Spalio 31 d. (pirmadienis)
Helovinas 2023 metais Spalio 31 d. (antradienis)
Helovinas 2024 metais Spalio 31 d. (ketvirtadienis)


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: