Kada ir kaip sodinti žieminius česnakus: tikslūs terminai


Žieminiai česnakai yra populiari sodininkų ir daržininkų kultūra. Žieminiai česnakai turi daug naudingų savybių ir plačiai taikomas kulinarijoje bei liaudies medicinoje. Tačiau norint gauti gausų derlių, būtina teisingai nustatyti sodinimo laiką. Taigi, pasakojame, kada sodinti žieminius česnakus.

Kada sodinti žieminius česnakus?

Atsižvelgiant į klimato sąlygas ir kitus veiksnius, optimalus žieminių česnakų sėjos laikas gali šiek tiek skirtis. Tačiau apskritai yra kelios pagrindinės gairės, padėsiančios nuspręsti, kada reikėtų juos sodinti.

Žieminiai česnakai jūsų sode
Žieminiai česnakai jūsų sode

Kaip teisingai sodinti žieminius česnakus?

Nepamirškite, kaip svarbu prieš sodinimą paruošti dirvą. Ji turėtų būti gerai išpurenta ir patręšta. Prieš sodinant česnakus, rekomenduojama iš anksto apdoroti dirvą, įskaitant kompostą ir humusą.

Svarbus dalykas yra tinkamas sėjos gylis. Pagrindinė rekomendacija – česnakų skilteles sodinti 2-3 cm gylyje. Atstumas tarp eilių turėtų būti apie 20-30 cm, o tarp skiltelių eilėje – 8-10 cm.

Kur sodinti žieminius česnakus?

Optimalus pasirinkimas česnakams sodinti – gerai apšviestos lysvės, besidriekiančios iš šiaurės į pietus. Taip augalai gaus pakankamai saulės šviesos augimui ir vystymuisi. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dirvožemio būklę. geriausiai auga geroje ir purioje dirvoje. Šiai kultūrai idealiai tinka priemolio ir priesmėlio dirvožemiai, pasižymintys nedideliu rūgštingumu (optimalus pH yra 6,5-7,9). Įsitikinkite, kad dirva yra pakankamai derlinga, ir iš anksto ją paruoškite, pridėdami komposto arba humuso.

Laikydamiesi šių paprastų rekomendacijų, galėsite sukurti optimalias augimo sąlygas ir gauti gausų šios naudingos kultūros derlių.

Dabar jau žinote, kada ir kaip sodinti žieminius česnakus. Šis procesas reikalauja dėmesio ir priežiūros. Tačiau, laikydamiesi sezoninių rekomendacijų ir tinkamos technikos, galite gauti puikų šios skanios ir naudingos kultūros derlių.

Išeiti iš AMP versijos