Kada iškasti tulpes po žydėjimo?

Tulpiu svoguneliai

Tulpiu svoguneliai

Tulpes galima iškasti birželio viduryje / pabaigoje, tai priklauso nuo orų. Galioja bendra taisyklė: kai tulpių lapai pagelsta, o stiebas viršuje tampa minkštas, jį galima lenkti ir jis nelūžta, tuomet laikas iškasti tulpes.

Tulpių iškasimas po žydėjimo

Kai tulpės žiedas pražysta, stiebas nupjaunamas taip, kad liktų du lapai. Taip svogūnėlis galės subręsti. Tada iškart po žydėjimo augalą pamaitinkite trąšomis, kad svogūnėlis sustiprėtų. Prieš kasdami tulpes palaukite, kol pageltonuos lapai. Iškaskite svogūnėlius, kai yra saulėta ir dirva nėra drėgna. Jei to padaryti neįmanoma, o svogūnėlius kasate, kai drėgna, tulpes iš karto nuplaukite vandeniu ir leiskite joms išdžiūti. Sudėkite į kartonines dėžes 2 ar 3 sluoksniais ir laikykite atokiau nuo saulės iki rugsėjo mėn.

Tulpes
Tulpės

Ar galima nekasti tulpių?

Žmonės dažnai klausia: ar galiu nekasti tulpių? Taip, galite. Paprastosios tulpės gali žydėti ir likti toje pačioje vietoje iki 7 metų.

Krepšeliai svogūnėliams sodinti labai palengvina tulpių priežiūrą. Pasodinę svogūnėlius į krepšelius, juos nesunkiai tiesiog ištrauksite iš žemės kartu su tulpėmis ir viskas.

Atsargiai: kartais, kai krepšeliai turi didelius langelius, mažosios tulpės gali išdygti žemiau per krepšelį. Todėl išimdami krepšį po juo iškaskite daugiau žemių, nes ten dar gali būti svogūnėlių.

Kiti patyrę sodininkai tulpes sodina dideliuose induose, pavyzdžiui, 5 litrų talpos plastikiniuose vandens buteliuose. Tai daroma tam, kad tulpes būtų galima išimti iš karto po žydėjimo, nelaukiant, kol lapai pagelsta. Jų dugne padaroma daug skylių šaknims, viršuje išpjaunamas kaklelis, o abiejose pusėse paliekamos rankenos, kad vėliau būtų lengva juos ištraukti iš žemės. Į dugną pripilama smėlio ir žemės, tada tulpės ir indai įkasami į žemę. Kai tulpė praranda savo dekoratyvinę vertę, galite ją pašalinti ir vietoje jos iš karto pasodinti naują. O jūsų gėlynas bus nepertraukiamai gražus ir žydintis.

Išeiti iš mobilios versijos