Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Kada prasideda šildymo sezonas?

Šildymo sezonas prasideda rudenį ir trunka iki pat pavasario. Šildymas pirmiausia įjungiamas ugdymo įstaigoms, po to visiems kitiems gyventojams. 2021 m. šildymo sezonas turėtų būti įjungtas spalio mėnesį.

Sildymo sezonas Lietuvoje 2021

Atnaujinta: 2021 m. rugsėjo 27 d. 19:34

Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose jau prasideda šildymo sezonas

Jau nuo 2021 m. rugsėjo 27 d. Kauno, Panevėžio ir Šiaulių miestai pradeda šildymo sezoną. Šildymas kiekvienam daugiabučiui bus įjungtas palaipsniui, vieniems per 3-4 dienas, kitiems 5 dienas.

Gyventojai ir kiti šilumos vartotojai gali nuspręsti savo pastatų šildymą pradėti ir kitu laiku, negu Savivaldybės nustatyta šildymo sezono pradžia. Norintys dar nešildyti savo patalpų vartotojai turi apie tai kuo skubiau pranešti įstaigai kuri aprūpina daugiabučius šiluma.

Šių metų šildymo sezonas gerokai ankstesnis nei praėjęs, 2020 metais šildymas mieste įjungtas spalio viduryje.


Vilniuje jau prasideda šildymo sezonas

Jau nuo 2021 m. rugsėjo 20 d. Vilniaus valdžia nusprendė nuo pirmadienio, rugsėjo 20 dienos pradėti šildymo sezoną sostinės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose.

Kada likusius Vilniaus gyventojus pasieks šiluma – neaišku.


Šildymo sezono pradžia priklauso nuo temperatūros

Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10° C. Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali pradėti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai pradeda šildymo sezoną pagal savivaldybės nustatytą grafiką. Šilumos tiekėjas, suderinęs su savivaldybės institucija, nustato pastatams ar jų grupėms šildymo įjungimo eiliškumą.

Vidutiniškai šildymas daugiabučiuose pradedamas kiekvienų metų spalio 15-16 dienomis.

Šildymo sezono pabaiga priklauso taip pat nuo esamos temperatūros lauke

Pagal statistiką, šiluma išjungiama vidutiniškai balandžio 15 – 16 dienomis (kai tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra pasiekia +10° C ir daugiau). Taigi, šildymo sezonas trunka lygiai 6 mėnesius.


Taip pat skaitykite:

 

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: