Kada sėti pomidorus 2022 m.?

Kada seti pomidorus 2022

Kada seti pomidorus 2022

Beveik visi sodybų savininkai augina pomidorus, kurie yra bene populiariausia daržovė. Sėjai reikėtų ruoštis jau dabar.

Kaip nustatyti sodinimo / sėjimo laikotarpį?

Tai viena iš pagrindinių sodininkų diskusijų temų. Kai kurie pradeda sėti sėklas daigams jau vasario pabaigoje arba kovo pradžioje. Kiti laukia iki kovo pabaigos. Kaip teisingai elgtis?

Viskas priklauso nuo to, kur pomidorai vėliau augs. Jei auginate šiltnamyje, sėklas reikėtų sėti kovo viduryje. Jei lauke – kovo pabaigoje ar net balandžio pradžioje.

Palankios dienos sėti pomidorų sėklas daigams pagal Mėnulio kalendorių: kovo 4-7, 11-17 d., balandžio 1, 8-9 d.

Kaip seti pomidorus 2022

Kur auginti pomidorų sodinukus?

Pomidorai nebijo persodinimo, be to, jiems tai tik į naudą, todėl pomidorų daigus galite auginti dėžutėse (1) ir puodeliuose.

Dėžutės gali sutaupyti vietos ant palangės, nes jose telpa daugiau augalų. Tačiau tai truks neilgai – vėliau pomidorų daigus vis tiek reikės pasodinti į savo puodelius.

Ant palangės vazoniniai augalai užims daugiau vietos, tačiau juos galima palikti ant stalo, nesudedant lizdų – taip sutaupysite daug laiko ir darbo.

Kokio tipo dirvožemį naudoti pomidorų sodinukams auginti?

Optimalu naudoti durpių ir humuso mišinį santykiu 2:1.

Į kibirą tokios žemės naudinga įdėti litrinį stiklainį smėlio. Trąšos: 2 šaukštai dvigubo superfosfato, 1,5 šaukšto karbamido, 1 šaukštas kalio sulfato ir 1 puodelis pelenų.

Sėklas sėkite 1-2 cm gylyje.

Pomidorų daigai: patarimai

Auginant pomidorų daigus kyla keletas problemų. Apžvelkime jas išsamiau.

Kodėl daigai neišdygsta arba perauga?

Tai lemia dvi priežastys:

1. Šviesos trūkumas. Pomidorų daigams paprastai pakanka šviesos pietiniame ir rytiniame languose, tačiau šiauriniame ir vakariniame languose juos reikia apšviesti – tam tinka speciali lempa, parduodamos sodo centruose. Pomidorų daigai turėtų būti apšviečiami 12 valandų per dieną, pvz., nuo 8 iki 20 val. Dėl šviesos trūkumo daigai išsitiesia, silpsta, vėluoja žydėjimas ir vaisių užmezgimas.

2. Per karšta. Optimali temperatūra pomidorų daigams yra 18-19 °C. Jei bute šilčiau, o taip paprastai būna, daigai greitai perauga. Čia yra tik viena išeitis – išvėdinti kambarį.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version