Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip apsaugoti savo telefoną nuo įsilaužimo ir duomenų praradimo: patarimai „iPhone” ir „Android” savininkams

2 min. skaitymo

Mūsų mobiliuosiuose telefonuose saugoma labai daug asmeninės informacijos – nuo nuotraukų iki banko duomenų, todėl patikima kibernetinė telefono apsauga tampa svarbia asmeninio saugumo dalimi. Siūlome keletą patarimų, kaip apsaugoti telefoną nuo atakų.

Apsauga „iPhone” naudotojams

Trys įdomios iPhone funkcijos

Wi-Fi ryšys

Rekomenduojama kontroliuoti prisijungimą prie viešųjų „Wi-Fi” tinklų. Sukčiai dažnai naudoja netikrus „Wi-Fi” taškus, pavyzdžiui, kavinėse, o tai gali lemti duomenų vagystę. Ekspertai pataria būti atsargiems jungiantis prie „Wi-Fi” tinklų, nustatyti telefoną taip, kad jis pamirštų anksčiau prisijungusius tinklus, ir prieš jungiantis dar kartą paprašyti patvirtinimo.

„Apple ID” apsauga

Apple ID yra viena iš pagrindinių „iOS” įrenginių apsaugos funkcijų. Rekomenduojama nustatyti papildomą paskyros slaptažodį, kad būtų išvengta neteisėtos prieigos. Taip pat svarbu įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą, kad būtų užtikrintas papildomas saugumo lygis.

Automatiniai atnaujinimai ir privatumo ataskaitos

Kad jūsų prietaisas būtų nuolat atnaujinamas ir saugus, rekomenduojame įjungti „iOS” sistemos grėsmių ir sistemos failų funkciją. Tai leis jūsų prietaisui fone automatiškai įdiegti saugumo atnaujinimus. Taip pat turėtumėte reguliariai skaityti privatumo ataskaitas, kad galėtumėte stebėti programoms suteiktus leidimus.

Apsauga „Android” naudotojams

Kurie telefonai gaus Android 15

Antroji erdvė

Išmanieji telefonai su „Android” turi antrosios darbo erdvės apsaugos mechanizmą. Tai leidžia sukurti atskirą darbalaukį, kuriame būtų saugomi slapti duomenys, pavyzdžiui, nuotraukos. Svarbu, kad apie šios erdvės egzistavimą žinotų tik prietaiso savininkas.

Saugojimas specialiame aplanke ir apsauga grafiniu slaptažodžiu

Rekomenduojama sukurti specialų aplanką ir papildomai apsaugoti jį grafiniu slaptažodžiu, kad galėtumėte saugoti svarbius duomenis. Taip pat verta paminėti, kad „Android” leidžia diegti programas ne tik iš oficialių parduotuvių, todėl ši operacinė sistema tampa labiau pažeidžiama. Todėl ekspertai rekomenduoja išjungti galimybę atsisiųsti trečiųjų šalių programas.

Automatinis duomenų užpildymas = įsilaužimo rizika

Automatiškai pildomi duomenys paskyrose gali padidinti įsilaužimo į „Android” įrenginį riziką. Siekiant užtikrinti saugumą, rekomenduojama šią funkciją išjungti. Be to, „Google” paslaugų nustatymuose yra naudingų funkcijų, pavyzdžiui, išmaniojo telefono nuskaitymas dėl ryšio su nežinomais sekimo įrenginiais, kuris leidžia savininkui pranešti apie pavojų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus