Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Sukčių sėkmė Klaipėdoje – garbaus amžiaus moteris neteko 35 tūkst. eurų: kaip apsisaugoti nuo panašių apgavysčių?

3 min. skaitymo

Birželio 21-ąją Klaipėdoje įvykdyta skaudi apgaulė: sukčiai iš garbaus amžiaus moters išviliojo net 35 tūkst. eurų, pasinaudoję vienu dažniausių pastarųjų metų metodų – melaginga žinia apie tariamai eismo įvykį sukėlusią dukrą.

Apie 17 val. 5 min. į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 1948 metais gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną apie 13 val. 52 min., būdama savo namuose, sulaukė skambučio iš rusakalbių asmenų. Jie pateikė šokiruojančią istoriją: esą jos dukra sukėlė avariją, kurios metu sužalotas žmogus. Neva norint išvengti teisinių pasekmių, būtina kuo greičiau sumokėti „kompensaciją“.

Sukrėsta ir susijaudinusi moteris, netikrindama informacijos, perdavė 35 tūkst. eurų į namus atvykusiam nepažįstamam vyriškiui. Tik vėliau paaiškėjo, kad visa tai – gerai surežisuota sukčiavimo schema. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. (sukčiavimas stambiu mastu).

Kaip atpažinti tokią apgavystę?

Sukčiai nuolat tobulina savo metodus, tačiau dažniausiai pasitelkia emocinį šoką ir skubos jausmą. Štai pagrindiniai ženklai, kurie gali išduoti apgavystę:

  • Skambina nepažįstami žmonės, dažniausiai kalbantys ne lietuviškai ar su akcentu.
  • Teigia, kad artimasis sukėlė avariją ar yra bėdoje, dėl kurios reikia skubiai sumokėti pinigus.
  • Skatina neinformuoti kitų šeimos narių ar net policijos.
  • Liepia greitai perduoti grynųjų pinigų sumą arba atiduoti ją „advokatui“, „policininkui“ ar „siuntiniui paimti“ atvykusiam asmeniui.
  • Sukuria paniką ir spaudžia priimti sprendimą čia ir dabar.

Apgaulės būdai telefonu

Kaip apsisaugoti? Patarimai gyventojams, ypač senjorams:

Niekada neskubėkite. Jei skambutis jus išgąsdino – padėkite ragelį ir paskambinkite artimajam ar policijai.

Visada pasitikrinkite faktus. Net jei sakoma, kad „jūsų dukra ligoninėje“, „ją sulaikė policija“ – paskambinkite jai tiesiogiai. Nepriimkite sprendimų vien pagal skambinančiojo pasakojimą.

Nediekite grynųjų nepažįstamiems žmonėms. Policija ar valstybės institucijos niekada nerenka pinigų grynaisiais per trečiuosius asmenis.

Informuokite vyresnio amžiaus artimuosius. Šie sukčiavimo atvejai dažniausiai taikomi senjorams, todėl svarbu jiems iš anksto paaiškinti apie galimus pavojus.

Nedvejokite kreiptis į policiją. Jei kilo įtarimų – net jei pinigai dar neperduoti – nedelsiant skambinkite 112.

Policija ragina gyventojus būti budriems

Pareigūnai nuolat įspėja visuomenę apie aktyviai veikiančius sukčius ir prašo nedelsti pranešti, jei susidūrėte su panašiu bandymu jus apgauti. Kiekviena užkardyta schema – tai išgelbėti tūkstančiai eurų ir vienas gyventojas mažiau, kurį ištiko šokas ar net depresija dėl netektos santaupų.

Nepasiduokite spaudimui – jūsų sąmoningumas gali išgelbėti jus ir jūsų artimuosius.

Dalinkitės šia informacija su tėvais, seneliais ir kaimynais – kuo daugiau žmonių žinos, tuo sunkiau bus sukčiams įgyvendinti savo planus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Adomas Račkauskas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius ir ekspertas automobilių, technikos, transporto bei verslo srityse. Jo straipsniai padeda skaitytojams suprasti naujausias transporto tendencijas, technologinius sprendimus ir verslo strategijas.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus