Kaip atsisakyti pensijos kaupimo 2022 metais?

Kaip atsisakyti pensijos kaupimo 2022 metais

Kaip atsisakyti pensijos kaupimo 2022 metais

Šiais metais vykdomas automatiškas įtraukimas į antrąją pensijų pakopą. Tai daliai žmonių sukėlė neaiškumų ir papildomų rūpesčių. Dalis žmonių nežino kaip atsisakyti pensijos kaupimo. Šiame straipsnyje paaiškiname kaip atsisakyti įtraukimo į antrąją pensijų pakopą.

Kaip atsisakyti pensijos kaupimo?

Atskiro prašymo pildyti nereikia. Jeigu prisijungus prie sodra.lt paskyros pamatėte pranešimą, jog esate įtraukiamas į pensijų kaupimą, jūs galite šio įtraukimo atsisakyti tame pačiame lange.

„Sodros“ atstovė Malgožata Kozič pasakė, kad šį prašymą matys tik tie, kurie įtraukti į pensijų kaupimą arba kuriems automatiniu būdu siūloma atnaujinti pensijų įmokų pervedimą.

Prašymas yra beveik užpildytas, žmogui tereikia paspausti mygtuką ir atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime. Paspaudus mygtuką, prašymas dingsta iš asmeninės paskyros, o žmogui siunčiama automatinė žinutė, patvirtinantį jo atsisakymą.

Jei žmogus turi abejonių, ar viską padarė tinkamai, norėdamas atsisakyti pensijų kaupimo, gali paskambinti „Sodros“ informacijos telefonu 1883 arba prisijungus prie asmeninės paskyros palikti elektroninę užklausą internetu.

Pensijos kaupimo atsisakymas internetu

Kas kiek laiko „SODRA” įtraukia į pensijos kaupimą?

Pasiūlymas kaupti iki šiol nekaupusiems asmenims bus kartojamas kas 3 metus iki žmogui sukaks 40 metų, jeigu asmuo atsisako dalyvauti pensijų kaupime. Sulaukus šio amžiaus siūlymai kaupti teikiami nebebus.

Kita aktuali informacija

  • Apie įtraukimą gyventojus informuos „Sodra“ per asmeninę gyventojų paskyrą ir registruotu laišku.
  • Pensijų įmokos už įtrauktus į pensijų kaupimą asmenis pradedamos skaičiuoti nuo įtraukimo į pensijų kaupimą metų liepos 1 dienos.
  • Asmenys, kurie buvo įtraukti į pensijų kaupimą ir atsisakė dalyvauti pensijų kaupime bei vyresni kaip 40 metų asmenys, gali tapti dalyviais savo iniciatyva sudarydami pensijų kaupimo sutartis su pasirinkta pensijų kaupimo bendrove.
  • Asmenys, dėl svarbių priežasčių negalėję per nustatytą terminą atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime, turi teisę atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime ir šiam terminui pasibaigus, jeigu pateikiami svarbias priežastis įrodantys dokumentai. „Sodros” darbuotojais, įvertinęs pateiktus dokumentus, nustatys, ar priežastys yra svarbios.

Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos