Apžvalgos ir naujienosKompiuteriai

Kaip atstatyti standartinį „Windows“ meniu „Windows 11“ versijoje?

Daugeliui „Windows 11“ naudotojų nepatinka naujas pradžios meniu (angl. Start) išdėstymas ir funkcijos. Ne problema, yra net dvi galimybes, kaip išspręsti šią problemą: pakoreguoti programų ir meniu rodymo nustatymus arba įdiegti programinę įrangą, kuri leidžia sugrąžinti senąją pradžios ekrano išvaizdą.

Standartinio „Windows“ meniu atstatymas naujausioje „Windows 11“ versijoje

Pirmasis variantas

Pirmuoju atveju atidarykite „Nustatymai“, tada „Personalizavimas“, tada skyrių „Pradžia“. Čia galite įjungti arba išjungti neseniai įdiegtų programų, dažnai naudojamų programų, neseniai atidarytų meniu „Start“ elementų rodymą. Jei visi trys elementai yra išjungti, „Pradžios“ skiltis „Rekomenduojama“ bus tuščia.

Be to, jei eisite toliau į skyrių „Aplankai“, galite pasirinkti, kurie nustatymai bus matomi skydelyje apačioje dešinėje, šalia akumuliatoriaus piktogramos (jei turite nešiojamąjį kompiuterį).

Kitas punktas – ištrinti ir pridėti prisegtas programas. Užveskite pelės žymeklį ant programos, spustelėkite ją dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite „Pašalinti iš pradžios“. Dabar ji nebebus rodoma pradžios meniu. Jei norite pridėti programą, pradžios meniu pasirinkite „Visos programos“, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite norimą programą tuo pačiu būdu ir pasirinkite „Prisegti prie pradžios“.

Dažnai naudojamas programas galite perkelti į pradžios ekrano viršų. Norėdami tai padaryti, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite programos piktogramą ir pasirinkite „Perkelti į viršų“. Antroji galimybė – vilkti ir nuleisti programas į norimas vietas.

Dar viena „Windows 11“ funkcija – galimybė pradžios mygtuką perkelti iš centro į ankstesnę vietą, t. y. į kairę. Norėdami tai padaryti, eikite į „Nustatymai“ – „Personalizavimas“ – „Užduočių juosta“. Tada turite pakeisti elementą „Užduočių juostos lygiuotė“ iš centro į kairę. Taip viskas bus automatiškai perkelta į kairę kartu su kitomis piktogramomis.

Antrasis variantas

Galite pabandyti įdiegti kelias naudingas programas šiuo klausimu. Pirmasis yra „Stardock“. Šiuo metu ši programa kol kas prieinama tik kaip beta versija. Nemokamą 30 dienų versiją galite gauti Stardock. Programoje galima pasirinkti pradžios meniu stilių. Įdiegus viską galima konfigūruoti dešiniuoju pelės klavišu. Į šios programos nustatymus galite grįžti pasirinkę „Configure Start 11“, dešiniuoju pelės klavišu spustelėję darbalaukio erdvę.

Kita galimybė yra „StartAllBack„. Ji taip pat turi 30 dienų nemokamą versiją. Įdiegus meniu „Start“ turinį galima keisti, kaip jau minėta, spustelėjus dešiniuoju pelės klavišu ant programų ir pasirinkus norimą parinktį iš siūlomų (pvz., „Ištrinti“, „Pervadinti“ ir pan.).


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button