Kaip augalai „rėkia“ streso būsenoje – įspūdingas vaizdo įrašas


Augalo lapas

Iki šiol žmonės net neįtarė, kad augalai ne tik nuvysta, bet ir tiesiogine to žodžio prasme rėkia iš skausmo ir streso. Tokią išvadą padarė Tel Avivo universiteto mokslininkai. Jie įrodė, kad augalai taip pat jaučia skausmą ir į jį reaguoja.

Išsekę ir išvarginti troškulio augalai ne tik išblykšta, suglemba ir „nuleidžia galvas“, bet ir skleidžia ultragarsinius šūksnius, panašius į burbulinės plėvelės traškėjimą.

Svarbu suprasti, kad augalas per valandą gali skleisti maždaug 50 garsų, į kuriuos gali reaguoti ir šalia esantys padarai.

Augalų karalystė iš tikrųjų nėra tokia tyli, kaip mes manėme. Ramybės būsenoje augalai skleidžia mažiau nei vieną ultragarsą per valandą, tačiau pajutę stresą jie tiesiogine to žodžio prasme pradeda rėkti, o skleidžiamų garsų skaičius išauga iki 30-50 per valandą“, – aiškino pagrindinė tyrimo autorė biologė Lilaa Hadani.

Augalų „šauksmus“ girdi ir kiti organizmai

Be to, mokslininkai teigė, kad kiti organizmai galėjo išsivystyti, kad išmoktų klausytis šių garsų ir juos interpretuoti. Šiuo metu mokslininkai taip pat bando išsiaiškinti, ar pastarieji gali reaguoti į pirmųjų garsus.

Tyrimo metu mokslininkai užfiksavo šiltnamiuose auginamų pomidorų ir tabako skleidžiamus garsus. Sveiki augalai skleisdavo spragtelėjimus ir spragsėjimus, tačiau pajutus drėgmės trūkumą arba nupjaunant stiebus šių garsų dažnis gerokai išaugo. Pasak tyrimo autorių, augalų pasaulyje šiuos garsus galima palyginti su žmonių bendravimu.

Daugeliu atvejų jų dažnis padidėja antrą dieną be vandens, o pliūpsnių pikas būna 5–6 dieną, tada „rėksniai“ nurimsta ir augalas miršta.

Vaizdo įrašas


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos