Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip deklaruoti siuntą?

Sužinokite, kaip deklaruoti siuntą (muitinėje), gautą iš trečiųjų šalių (pvz. Kinijos, Japonijos, JAV, Kanados, Anglijos, Rusijos, Turkijos ir kt.). Tai padaryti galima internetu.

Kaip deklaruoti siuntą?

Visų pirmą, reikėtų pasirinkti kaip norėsite deklaruoti siuntą:

  • Naudositės Lietuvos pašto, kaip tarpininko paslaugomis;
  • Savarankiškai.

Deklaravimu pasirūpina Lietuvos paštas, už šias paslaugas taikomas 3 eurų tarpininkavimo mokestis. Visus mokesčius galėsite patogiai apmokėti per Lietuvos pašto savitarną.
Deklaravimu rūpinsitės pats (per LR muitinės platformą) arba tai darysite per pasirinktą kitą tarpininką (ne Lietuvos paštą). Šiuo atveju importo mokesčius reikės sumokėti per pasirinktą deklaravimo platformą. Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas tarpininkas taiko savo nustatytą tarpininkavimo mokestį, taip pat bus taikomas ir Lietuvos pašto siuntos administravimo mokestis (2 eurai), kurį reikės sumokėti per Lietuvos pašto savitarną.

Kokius dokumentus būtina pateikti, kai deklaruojama siunta?

Tam, kad Lietuvos Respublikos muitinė galėtų tinkamai apskaičiuoti mokėtinus importo mokesčius (PVM, muitą, akcizą) ir (arba) taikyti nustatytas šių mokesčių lengvatas, muitinei turi būti pateikta tiksli informacija apie pašto siuntoje esančias prekes (jų pavadinimas, skaičius, vertė ir pan.).

Esant nepakankamai informacijai, galime paprašyti pateikti papildomą informaciją apie gautą prekę. Dažniausiai prašoma pateikti prekių įsigijimą patvirtinančius dokumentus, pavyzdžiui, el. parduotuvės Jums atsiųstos ir (arba) el. parduotuvės Jūsų asmeninėje paskyroje išsaugotos pirkimo-pardavimo sąskaitas, atsiskaitymą už prekes patvirtinančio dokumento kopiją (banko, PayPal, Western Union ir t.t. pavedimo kopiją arba „ekrano vaizdo nuotrauką„).

Jeigu siunčiama dovana arba asmeninė siunta, ar reikia deklaruoti muitinėje?

Neapmokestinamomis dovanomis laikomos siuntos, be jokio atlygio siunčiamos privataus asmens kitam privačiam asmeniui.

Atsiunčiamos dovanoms (ne)apmokestinimo sąlygos yra tokios: siuntos su dovanomis apmokestintos importo PVM, jeigu jų vertė viršija 45 Eur, kartu ir importo muitu, jei siuntos vertė viršija 150 Eur.

Pastaba: net jeigu dovana nėra apmokestinama, ją vis tiek reikia deklaruoti muitinėje. Dėl šios priežasties siuntos – dovanos vertę muitinės nurodyti yra būtina, nulinės vertės nėra galimos. Pateikiant informaciją deklaravimui, rekomenduojama pastabų laukelyje palikti pastebėjimą, kad tai yra privačiam asmens kito privataus asmens neatlygintinai siųsta siunta (dovana). Atkreipiame dėmesį, kad iš el. parduotuvės siunčiama prekė negali būti laikoma dovana, net jeigu ji apmokėta ne gavėjo. Siunta laikoma neapmokestinama dovana tik tada, kai fizinis asmuo siunčia kitam fiziniam asmeniui.

Savarankiškas siuntos deklaravimas LR muitinėje

Jeigu pageidaujate deklaruoti siuntoje atsiųstas prekes savarankiškai – per LR muitinės platformą arba pasinaudodami kito muitinės tarpininko paslaugomis, apie tai Lietuvos paštą turite informuoti iš anksto, t. y.,  iki fizinio siuntos atvykimo į AB Lietuvos pašto logistikos centrą. Kitu atveju siuntai atvykus į Lietuvą, jos deklaravimu automatiškai pasirūpins Lietuvos paštas. 

Pastaba: Lietuvos paštas taiko 3 eurų tarpininkavimo mokestį. Kai siunta deklaruojama savarankiškai, taikomas 2 eurų siuntos administravimo mokestis, skirtas padengti sąnaudas dėl atsiradusių papildomų procesų.

Siuntos deklaravimo mokesčiai 2021 metais

Lietuvos paštas nuo liepos 1 d. taiko atnaujintus tarpininkavimo įkainius (iki tol siuntoms, kurių vertė buvo 22 iki 1000 eurų, buvo taikomas 8,69 Eur mokestis):

  • mažos vertės siuntoms, kai jų vertė neviršija 150 Eur, taikomas 3 Eur tarpininkavimo mokestis;
  • kai siuntos vertė didesnė nei 150 Eur, taikomas 18 Eur tarpininkavimo mokestis. Šis įkainis taikomas, kai siuntoje ne daugiau nei 4 skirtingos prekės. Kai prekių daugiau, už kiekvieną papildomą deklaracijos lapą taikomas 6 Eur mokestis.

Atkreipiame dėmesį, kad siuntoms, kurios deklaruojamos ne per Lietuvos paštą, taikomas siuntos administravimo mokestis. Jis skirtas padengti siuntos saugojimo, apdorojimo ir informacijos perdavimo muitinei sąnaudas:

  • kai deklaruojama savarankiškai ar per kitą tarpininką – 2 Eur;
  • kai importo mokesčiai apmokami prekės įsigijimo metu – 1 Eur (šis mokestis nebus taikomas iki spalio 1 d.).

Lietuvos pašto informacija


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: