Kaip greitai pašalinti rudeninius lapus kieme: 6 paprasti, bet svarbūs patarimai


Ruduo – ryškių spalvų ir nukritusių lapų metas. Tačiau sutvarkyti lapų kritimo padarinius gali būti nelengva užduotis. KAIPKADA.LT portalo redaktoriai surinko keletą naudingų patarimų, kaip palengvinti šį procesą.

Įvertinkite grėbimo poreikį

Apsvarstykite, kokia lapų danga padengta jūsų veja. Jei lapai dengia mažiau nei 50 % vejos, grėbti gali nereikėti. Vietoj to naudokite vejapjovę, kad susmulkintumėte lapus ir grąžintumėte visas maistingąsias medžiagas į dirvą. Jei lapų daug, laikas naudoti grėblį.

Pasirinkite tinkamą valymo laiką

Užuot skubėję grėbti lapus, kai tik jie pradeda kristi, palaukite, kol dauguma jų nukris. Taip sutaupysite laiko ir galėsite užduotį atlikti etapais, sutelkdami dėmesį į vieną sritį po kitos.

Nukritę medžių lapai sode

Apšilimas ir tempimo pratimai

Grėbimas gali būti fiziškai sunkus, todėl svarbu paruošti kūną. Prieš pradėdami darbą 10 minučių patempkite raumenis. Sutelkite dėmesį į pečius, rankas ir kaklą, taip pat atlikite keletą pritūpimų ir sparčiai vaikščiokite. Tai padės išvengti skausmo po grėbimo.

Nepervarginkite savęs

Venkite per didelio fizinio krūvio, grėbdami atlikite nedidelius, kontroliuojamus judesius. Reguliariai darykite pertraukas pailsėti ir atsigerti. Nepamirškite kas kelias minutes keisti padėties, kad rankos pailsėtų.

Dirbkite su vėju

Jei grėbiate vėjuotą dieną, nekovokite su oru, o išnaudokite jį savo naudai. Suderinkite grėbimo kryptį su vėju, kad užduotis būtų efektyvesnė. Sutelkite dėmesį į trumpesnius grėblius ir formuokite mažesnes krūvas, kad lapai neišsibarstytų.

Venkite šlapių lapų

Jei lapai drėgni dėl lietaus ar rasos, geriausia grėbimą atidėti, jei įmanoma. Šlapi lapai sulimpa, todėl juos sunku surinkti. Jie taip pat gali užkimšti tokią įrangą kaip sodo dulkių siurblys ar smulkintuvas. Be to, drėgni lapai padidina maišų svorį, kai juos reikia išmesti į maišus.

Išeiti iš AMP versijos