Kaip išgauti maksimalią kvepalų naudą?

Kvepalų nauda

Kvepalų nauda

Aromatai – tai subtili puošmena, galinti išreikšti mūsų charakterio ypatybes arba sustiprinti norimas savybes, pvz., drąsą, kūrybiškumą ar koncentraciją. Tinkamiausio aromato paieškos dažnai užtrunka, tad įsigijus kvepalus norisi maksimaliai džiaugtis jų privalumais. Jeigu skundžiatės pernelyg greitai išgaruojančiais kvepalais arba neatsiskleidžiančiu kvapu, gali būti, jog nežinote pagrindinių kvapų naudojimo gairių, kurios gali padėti išvengti nusivylimo ir leisti džiaugtis aromatų magija.

Kaip ir kur purkšti kvepalus siekiant geriausio rezultato?

Pirmiausia vertėtų žinoti, jog norint pilnai atskleisti kvepalų aromatą, svarbu juos teisingai naudoti. Kadangi kvepalai yra sudaryti iš tam tikro procento kvapiųjų aliejų, jų atsiskleidimui svarbi atitinkama temperatūra. Skirtingos mūsų kūno dalys palaiko skirtingą temperatūrą, kuri padeda atsiskleisti kvapų natoms. Taigi tiek moterims, tiek vyrams derėtų purkšti kvepalus tuose taškuose, kuriuose geriausiai jaučiamas pulsas. Moterų kūne palankiausi taškai yra kaklas, krūtinė ir zona už ausų. Vidinė alkūnė, riešai, blauzdos ir kulkšnys taip pat pasižymi šilta temperatūra. Vyrai turėtų taikytis ties kaklo, apatinio žandikaulio ir pečių zona. Taip pat palanku purkšti ant krūtinės ir riešų. Dažnai daroma klaida – kvepalų purškimas ant plaukų. Nors įžengti į aromato debesį malonu ir romantiška, kvepaluose esantis alkoholis nėra draugiškas plaukams, tad geriausia kvepalus purkšti tiesiog ant sausos odos, tačiau ne ant drabužių, kadangi taip rizikuojate pakenkti audinio spalvoms. Jeigu norite ryškesnio ir ilgiau išliekančio aromato, galite pabandyti sluoksniuoti to pačio aromato priemones – kūną tepkite kūno losjonu, gaivinkite dezodorantu, o tuomet purkškite kvepalais. Taip pat nepamirškite, jog žiemą kvepalai atsiskleidžia sunkiau dėl žemos temperatūros, tad tuo laikotarpiu rinkitės stipresnius kvapus, o vasarą – lengvesnius ir gaivesnius kvapalus. Ne veltui šios vasaros favoritas yra unisex kvepalai „CK One“, viliojantys šaltos arbatos, mėtos ir citrusinių vaisių natomis. Karštą vasaros dieną kvepalai su žalumos natomis suteiks atgaivos gūsį.

Ką lemia kvepalų koncentracija?

Be pagrindinių kvepalų naudojimo taisyklių, kvapo intensyvumas bei išsilaikymas ant odos priklauso nuo kvepaluose esančios kvapiųjų aliejų koncentracijos. Būtent tikrieji kvepalai dovanos ryškiausią ir ilgiausiai išliekantį aromatą, nes jų sudėtyje dažniausiai yra 15-35 proc. kvapiųjų aliejų ir didelis alkoholio kiekis. Kvapusis vanduo (EDP – eau de parfum) išlieka kiek trumpiau, kadangi  jo sudėtį sudaro 10-15 proc. kvapiųjų aliejų ir atitinkamai mažiau alkoholio. Štai tualetinis vanduo (EDT – eau de toilette) dažniausiai turi tik 5-10 proc. kvapiųjų aliejų, tad jį gali tekti pakartotinai purkšti kelis kartus per dieną. Odekolonams būdinga 3-5 proc., o kūno dulksnai – iki 3 proc. koncentracija, tad iš šių priemonių vertėtų tikėtis tik tumpalaikės atgaivos. Nenuostabu, jog didesnė kvapiųjų aliejų koncetracija nulemia ir aukštesnę gaminio kainą. Kita vertus, tokia įvairovė užtikrina, jog kiekvienas suras savo finansines galimybes ir poreikius atliepiantį variantą. „Calvin Klein“ siūlo išties nemažą skirtingų kvapiųjų priemonių pasirinkimą vyrams ir moterims, drąsiai keliaujantiems koja kojon su pažanga ir nesenstančia klasika. Kvapo intensyvumas taip pat turi įtakos jo išsilaikymo trukmei, tad net tualetinis vanduo gali nustebinti ilgalaikiu veiksmingumu. Vasaros metu tualetinis vanduo ar aromatizuota dulksna suteiks tobulą gaivos ir šviežumo pojūtį!

Aromatai, kaip ir daugelis priemonių, bus efektyviausi tada, kai juos atsakingai rinksimės ir tinkamai naudosime. Žinodami, ko galime tikėtis iš kvapiųjų priemonių, neliksime nusivylę pirkiniu, o atradę paprastus, bet veiksmingus triukus galėsime pasiekti maksimalią savo mėgstamiausio aromato naudą.

Exit mobile version