Internetas / WEB

Kaip išsirinkti geriausią domeno galūnę?

Domeną galima laikyti svetainės pagrindu. Todėl jo pasirinkimas – vienas iš pirmųjų ir svarbiausių internetinio projekto kūrimo etapų. Be to, domenas yra neatsiejama ir ilgalaikė jūsų įvaizdžio dalis. Todėl akivaizdu, kad jo paieškoms derėtų skirti pakankamai daug dėmesio. Vienas iš pagrindinių svarstytinų dalykų – domeno galūnė, arba kitaip aukščiausio lygio domenas (TLD). Variantų begalė: .lt, .eu, .com ir daugybė kitų. Taigi kaip nepasimesti ir pasirinkti sau tinkamiausią?

Įvertinti veiklos sritį ir reikalingos svetainės tipą

Tai turbūt bene svarbiausias dalykas, kurį reikėtų padaryti renkantis domeno galūnę. Svetainės gali būti įvairių tipų: verslo, el. parduotuvė, tinklaraštis, portfelis ir taip toliau. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokia veikla užsiimate ar planuojate užsiimti.

Pavyzdžiui, reklamos ar kitoms agentūroms puikiai tiks domenas su galūne .agency. Informacinių svetainių savininkams idealiu TLD gali būti .info, planuojantiems kurti internetinę parduotuvę – .shop, o galvojantiems apie tinklaraščio kūrimą verta išbandyti galūnę .blog. Pasirinkus savo veiklos sritį ir svetainės tipą atitinkantį TLD, jos lankytojams iš karto parodoma, ko tikėtis. Taigi išauga tikimybė sulaukti daugiau tikslinio srauto.

Atsižvelgti į tikslinę rinką

Išsiaiškinus savo veiklos sritį ir ją atitinkantį svetainės tipą, galima eiti toliau. Kitas žingsnis – tikslinės rinkos įvertinimas. Šiuo atveju derėtų gerai apgalvoti ne tik dabartinius, bet ir ateities planus. Besiorientuojantiems į Lietuvos rinką, be abejonės, labiausiai tiks domenas su galūne .lt. Būtent ją paieškos metu dažniausiai veda mūsų šalies gyventojai.

Jeigu šiuo metu planuojate dirbti su Lietuvos rinka, tačiau galvojate apie verslo plėtrą ateityje, verta apsvarstyti galimybę užregistruoti kelis domenus su skirtingais TLD. Vienas iš jų, t. y. su galūne .lt, šiuo atveju būtų skirtas lietuviams, o kitas, pavyzdžiui, su galūne .eu arba .com – užsieniečiams. Iš karto užregistruodami kelis domenus su skirtingais TLD būsite tikri, kad vėliau to nepadarys konkurentai.

Planuojantiems dirbti tik su užsienio rinka ar rinkomis geriausia rinktis tarptautinę domeno galūnę. Ji gali būti visiems bendra, tokia kaip, .com ar .net., arba orientuota į tam tikros užsienio šalies, pavyzdžiui, Latvijos, gyventojus – .lv.

Apgalvoti biudžetą

Dar vienas dalykas, kurį svarbu įvertinti renkantis domeno galūnę – tai turimas biudžetas. Kodėl? Nes domeno kaina, kurią galite sužinoti paspaudę ant pateiktos nuorodos, priklauso nuo jo galūnės. Pavyzdžiui, .lt registravimo mokestis metams be nuolaidos šiuo metu siekia apie 11 Eur, .info – apie 17 Eur, o .store – apie 50 Eur. Taigi atsižvelgus į turimą biudžetą, tampa lengviau išsirinkti savo finansines galimybes atitinkantį domeną.

Tinkamas TLD be galo svarbus bet kokios interneto svetainės sėkmei. O įvertinus šiuos tris aspektus, ją pasiekti gali būti žymiai lengviau. Norite užregistruoti domeną? Tuomet pasirinkdami ilgametę patirtį turintį svetainių talpinimo paslaugų teikėją tikrai nenusivilsite.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: